Performanța Alba Iulia a ieșit sâmbătă din lupta pentru titlul de campioană județeană a acestui sezon. Europa Alba Iulia s-a impus cu 2-1, grație golurilor marcate de Ponoran în minutul 29 și Marius Cristea, în minutul 72. Pentru Performanța a marcat Lupșan, în minutul 58.

Europa Alba Iulia a reușit să se impună sâmbătă pe propriul teren, în compania grupării Performanța Alba Iulia.

La pauză tabela indica 1-0 datorită lui Ponoran, care l-a „executat” cu sânge rece pe Boldi.

Elevii lui Sorin Mărginean au dat semne de viață în partea secundă, când  Marius Lupșan a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj.

În minutul  72, Marius Cristea a stabilit scorul final, în urma unei centrări excelente, trimise de Apetri.

Europa: Rotaru – Haiduc, Oară, Andrea, Circov- Apetri, Hârciagă, Bratima, B.Cristea – M.Cristea, Ponoran. Rezerve: Ștef, Cecălăcean, Moldovan, Gherman, Bălaș, Vozar, Popa.

Performanța: Boldi – Niculuț, Ov. Turuș , Oltean, Iouraș, Cernea,  M.Lupșan,  Hada, D. Lupșan – Dănilă, S. Turuș. Rezerve: Răducanu Cristea, Marica, Fântână, Medrea, Cioară, Truță.