”Dubla” lui Alin Câmpean a adus trei puncte echipei CS Zlatna

CS Zlatna s-a impus în prima etapă pe propriul teren contra formației Unirea Ungheni. După ce a fost condusă cu 0-1, trupa lui Dorel Mureșan a reușit să revină și să obţină scorul de 3-1, grație golurilor marcate de Alin Câmpean (14 și 52) și Sergiu Pop (62). Pentru vizitatori a marcat Pastor în minutul 12.

CS Zlatna a reușit să ia o gură de oxigen și continuă să spere în continuare la evitarea retrogradării, în ciuda celor doar 9 puncte acumulate în turul campionatului.

Prima repriză a fost una slabă și săracă în ocazii de poartă, doar lovitura liberă executată de Kiraly și golul lui Câmpeanu animând jocul. Alin Câmpean a reușit să restabilească egalitatea, după un penalty acordat de central. Unirea Ungheni a rămas în ”10”, după ce Dina a văzut roșu direct, în urma unui fault în postură de ultim apărător.

Avea să fie 2-1 pentru trupa lui Dorel Mureșan în minutul 52, în urma unei centrări în fața porții, acesta îndeplinind o simplă formalitate. 3-1 avea să fie în minutul 62. Sergiu Pop a înscris după ce a driblat portarul oaspeților. Acesta a înscris în poarta goală.

CS Zlatna: 1. Târziu, 3. Sucală, 5. Kiraly (cpt), 15. H.Marian, 6. Toma – 2. Kopandy, 10 Câmpean,  8. Lăcătuș, 7. Suciu, 13.Drăgan, 16. Morar.Rezerve: 12. Cocârcă – 4. Man, 18. I.Marian, 17, Rusu, 14. P. Pop, 11. S.Pop 9. P.Dîrjan. Antrenor: Dorel Mureșan

Unirea Ungheni 1. Cherecheș , 6. Fekete, 18 Biro, 22 Dina (41, eliminat), 14. Pereș, 11. Șanta , 8. H.Moldovan, 5. Murar, 15 Pușcaș și 19 Pastor. Rezerve: 12. Cseke 9 Pincă , 7. Mocan, 20 Botoș 3 Szanto, 10 Ronea 16. Pop Antrenor: Ioan Orosfoian

În urma partidei de vineri, CS Zlatna a acumulat 12 puncte.

httpv://youtu.be/tOB5dmlRl5A