IMG_5438Industria Galda de Jos va juca astăzi de la ora 18:00, barajul pentru accederea în Liga a III-a, contra celor de la CS Ghiroda, campioana județului Timiș. Alba24.ro vă oferă partida în formatul LIVE-TEXT. Fii la curent cu echipele de start, schimbări, marcatori și fiecare fază a meciului de baraj de la Deva.

Echipa pregătiă de Alin Hancăș va face deplasarea în ziua meciului spre Deva. Campionii vor pleca din Galda de Jos in jurul orei 14:30. Disputa de astăzi este cea mai importantă din acest sezon pentru fotbalul județean.

Cu o primă „specială” (n.r. vineri înainte de ultimul antrenament jucătorii nu știau pe ce primă vor evolua) și fără un cantonament înaintea jocului, echipa din Galda de Jos va încerca să dea lovitura la Deva.

UPDATE 13:55: Nici după antrenamentul de vineri seara, echipa din Galda de Jos nu știe pe ce primă va juca.

UPDATE: 16:45: Cel mai bun jucător din tabăra campioanei județului Alba, Cristi Bodea nu va juca în barajul de la Deva. Acesta va fi trecut pe foaia de arbitraj, dar nu va putea juca deoarece încă are mâna dreaptă în ghips.

Reîncarcă pagina (F5) și fii la curent cu tot ce trebuie să știi despre meciul de la Deva.

Penașty-uri:

Barajul de la Deva se va decide la loviturile de departajare.

Barany înscrie 3-3. Penalty decisiv Galda

Ștef apără penalty-ul lui Mediop, după care îl pupă pe jucătorul de culoare.

Cioară a marcat, Galda a promovat!

A doua repriză de prelungiri:

Minutul 105: A început repriza a doua de prelungiri.

Minutul 106: Lovitură liberă de la 25-28 de metri pentru Industria Galda de Jos.  Cioară a executat lovitura liberă puțin pe lângă poarta lui Mercescu.

Minutul 110: Industria Galda de Jos a beneficiat de un corner încheiat cu o centrare a lui Chirilă

Minutul 113: Lovitură liberă de la aproape 40 de metri pentru CS Ghiroda. Campioana județului Timiș rămâne cu doar doi oameni în defensivă. Baghiu respinge balonul.

Minutul 115: Crețiu centrează înșelător. Mercescu a reținut cu probleme.

Minutul 117: Lovitură liberă de la 45 de metri pentru Ghiroda. Galda de Jos se apără cu întreg efectivul chiar dacă are om în plus. Popa a tras de la 45 de metri Ștef a respins în bară, iar unul din apărătorii celor de la Ghiroda au trimis pe lângă poartă cu capul din 4 metri.

Minutul 120: Fluier Final. Urmează loviturile de departajare.

Prima repriză de prelungiri:

Minutul 91.: Au început prelungirile

Minutul 94: Corner pentru Ghiroda, resping apărătorii lui Hancăș.

Minutul 96: Barany trage puțin pe lângă poarta lui Ștef de la 23 de metri.

Minutul 99: Lovitură liberă pentru CS Ghiroda de la 25 de metri. Ștef a reținut șutul lui Barany.

Minutul 102: Ștef intră sub minge la o centrare, însă tot el revine și reține balonul.

Minutul 104: Barany trage de la 20 de metri, Ștef reține din plonjon.

Minutul 105: Schimbare la Galda de Jos. Nicoara intră în locul lui Cernea.

Minutul 105-1: Pauză la Deva.

Repriza a doua:

Minutul 46: A început repriza a II-a.

Minutul 51: Ocazie la poarta lui Ștef, aut de poarta.

Minutul 52: Baghiu trage din alergare, Mercescu respinde din plonjon.

Minutul 55: Schimbare la Ghiroda, intră Andrei în loocul lui Dragodan.

Minutul 56: Andrei Cernea trage slab de la 20 de metri în brațele lui Mercescu.

Minutul 60: Corner Industria Galda de Jos, însă fără rezultat.

Minutul 63: Baghiu trage la  poarta din interiorul careului, Mercescu reține șutul modest.

Minutul 67: Schimbare la Ghiroda a intrat Bârsan în locul lui Boangheș.

Minutul 70: Ștef are o intervenție salvatoare în fața lui Mediop. Portarul din Galda a parat șutul jucătorului de culoare.

Minutul 75: Bârsan de la Ghiroda vede cartonaș galben. Schimbare la Galda de Jos. Iese Neag și intra Cioară.

Minutul 77: Raul Lungu este avertizat pentru proteste.

Minutul 78: Ivașcu Cătălin este înlocuit cu Crețiu. Fundașul Industriei este a fost accidentat de Bârsan, fotbalst ce ar fi trebuit eliminat pentru al doilea galben.

Minutul 79: Chirilă execută o lovitură liberă de la 25-30 de metri lateral stânga, direct în brațele lui Mercescu.

Minutul 82: Schimbare la Ghiroda. Bogdan intră în locul lui Bârsan.

Minutul 85: Cioară trage din lovitură liberă de la 30 de metri peste poarta lui Mercescu.

Minutul 86: Ștef este faultat de Mediop.

Minutul 88: Corner pentru Galda de Jos, Baghiu trimite dezamăgitor din 8 metri.

Minutul 88: Mercescu vede cartonaș galben pentru trageri de timp.

Minutul 90: Centrare bună a lui Cernea din corner, Mercescu iese din poarta și este faultat.

Minutul 90+2: Spiritele se încing la centrul terenului. Portarul Ștef are un duel verbal cu un jucător de la Ghiroda. Ștef vede cartonașul galben, iar Andrei este și el avertizat, apoi eliminat.

Minutul 90+5: Cernea a egalat cu un șut în colțul lung la ultima fază a meciului.  Urmează prelungiri!

Prima repriză:

Minutul 1: A început partida de la Deva, Industria Galda de Jos a avut lovitura de start.

Minutul 3: Lovitură liberă de la 30 de metri pentru CS Ghiroda. Execută Filimon. Centrare pe colțul lung, iar mingea iasă în aut de poartă.

Minutul 4: Contraatac pe partea stângă. Barany șutează pe lângă poarta lui Ștef.

Minutul 7: Centrare bună pentru Mihai Chirilă, acesta preia însă este deposedat de Stanciu. Faza următoare, căpitanul Ghirodei, Barany, vede cartonașul galben.

Minutul 10: Cernea l-a încercat pe Mercescu cu un șut de la peste 30 de metri, însă a trimis aiurea.

Minutul 11: Șut al lui Filimon peste poarta lui Ștef.

Minutul 13: Aruncare de la margine pentru Industria Galda de Jos. Echipa lui Hancăș este în defensivă. Aruncare de  la marginea terenului, faza încheiată cu ofsaid la Baghiu.

Minutul 14: Mihai Chirilă de la Industria Galda de Jos, faultează la mijlocul terenului.  Șut de la 18 metri al lui Boangheș, însă mingea a trecut puțin peste poarta lui Ștef.

Minutul 15: Fault la Mediop. Haiduc vede cartonașul galben.

Minutul 17: Barany l-a faultat pe Raul Lungu, la 20 de metri de poarta lui Ștef.

Minutul 19: Intervenție foarte bună a lui Morariu, în careul lui Ștef, la Mediop.

Minutul 20: Gol CS Ghiroda. Budur primește pasa în partea stângă și-l execută pe Ștef cu o scăriță.

Minutul 21: Gol Industria Galda de Jos. Chirilă îl învinge pe Mercescu cu un șut din 6 metri.

Minutul 24: Cernea centrează pentru Neag, acesta nu reușește să preia în careu și scapă mingea în aut de poartă.

Minutul 26: Neag centrează, însă Mercescu iese și reține. Corner pentru CS Ghiroda, însă rămâne fără rezultat.

Minutul 28: Baghiu faultat prin săritură. Lovitură liberă pentru Industria Galda de Jos. Chirilă execută lovitura liberă, centrează în careu, însă faza rămâne fără rezultat.

Minutul 30: Barany trage pe lângă poarta lui Ștef.

Minutul 31: Cernea trage de la aproximativ 22 de metri. Corner pentru Industria Galda de Jos. Cornerul rămâne fără rezultat.

Minutul 32: Lungu trage în diagonală de la 25 de metri, puțin pe lângă poarta lui Mercescu.

Minutul 34: Lovitură liberă periculoasă de la 18-20 metri. Mediop a fost faultat.

Minutul 35: Barany execută lovitura liberă și trimite mingea pe lângă poarta lui Ștef.

Minutul 36: Centrare Mureșan, de la CS Ghiroda. Barany preia cu capul. Ștef reține prin plonjon.

Minutul 39: Budur șutează puțin pe lângă poarta lui Ștef.

Minutul 40: Aut de la margine. Mediop îl faultează pe Haiduc, care rămâne întins pe gazon. Mediop vede cartonașul galben.

Minutul 42: Intervenție uluitoare a lui Ștef în fața lui Mediop, după care Haiduc respinge de pe linia porții. Mediop se dovedește a fi principalul pericol.

Minutul 43: Filimon centrează, Mediop înscrie cu capul, lăsându-l fără replică pe Ștef.

Minutul 45+1: Pauză la Deva.

Echipele de start:

Industria Galda de Jos: 12. Ștef, 10. Cernea, 20. Baghiu, 19. Neag, 21. Medrea, 17. Lungu Raul, 6. Chirilă, 15. Haiduc, 5. Morariu, 18. Ivașcu Cristian, 16. Ivașcu Cătălin. Rezerve: 1. Leba, 14. Vonya, 22. Sîrbu, 11. Cioară, 4. Bodea, 8. Crețiu, 7. Nicoară. Antrenor: Alin Hancăș.

CS Ghiroda: 1. Mercescu, 8. Stanciu, 21. Popa, 16. Gavriluță, 5. Mureșan, 14. Budur, 13. Filimon, 18. Boangheș, 19. Dragodan, 23. Mediop, 9. Barany. Rezerve: 22. Costescu, 11. Bârsan, 7. Popa Ionuț, 2. Protopopu, 20. Gura, 10. Andrei, 15. Bogdan. Antrenor: Alin Miloș.