A treia etapă din cadrul Cupei Liceelor și-a desemnat astăzi câștigătorii și câteva din echipele care vor participa în ultima fază județeană care se va desfășura în perioada 19-26 martie la Colegiul Tehnic „Apulum” din Alba Iulia. Echipele care se cunosc până în prezent sunt Liceul „Dr. Lazăr” Baia de Arieș și Colegiul Militar „Mihai Viteazu” din Alba Iulia.

Vezi mai jos rezultatele etapei cu numărul III:  

Grupa I: Alba Iulia –  Colegiul Tehnic „Apulum”:

Seminarul Teologic Ortodox Alba Iulia – Colegiul Militar Liceal ,,Mihai Viteazu” Alba Iulia 2-12 (Alin Hărăsfășan, Flavius Costea/ Daniel Codarcea 4, Ionuț Oroș 6, Ovidiu Cojan 1, Robert Ionescu)

Colegiul Tehnic ,,Apulum” Alba Iulia – Liceul cu Program Sportiv Alba Iulia 3-5 (Adrian Matei, Vlad Oprea, Ionuț Bîrlea/Radu Contor 4, Claudiu Kucinski)

Notă: LPS Alba Iulia a pierdut primele două partide prin contestație, deoarece a folosit jucători legitimați la cluburi profesioniste de fotbal, iar regulamentul interzice asta, liceelor cu profil sportiv.

Clasament: 1. Colegiul Militar Liceal „Mihai Viteazu” Alba Iulia 7 (19-6), 2. Colegiul Tehnic  „Apulum” 4 (15-9), 3. LPS Alba Iulia 3 (5-9), 4. Seminarul Teologic Ortodox 3 (5-20).

Grupa a II-a: Alba Iulia –  Colegiul Tehnic ,,Alexandru Domşa”:

Liceul de Muzică şi Arte Plastice Alba Iulia – Colegiul Tehnic ,,Alexandru Domşa” Alba Iulia 1-9 (Ionuț Văidean/ Marius Bota 6, Robert Irimie 2, Robert Balea 1)

Liceul Tehnologic Sebeş – Colegiul Tehnic ,,Dorin Pavel” Alba Iulia 7-5 ( Simion Schiau 3, Marius Filip 2, Radu Cibu 2/ Daniel Benchea, Viorel Benchea 3, Nicolae Avram)

Colegiul Tehnic „Alexandru Domșa” va evolua împotriva Colegiului Economic „Dionisie Pop Marțian” joi, 7 martie de la ora 14:00.

Clasament: 1. Colegiul Tehnic „Alexandru Domşa” 9 (23-9), 2. Liceul Teoretic Sebeş 6 (17-16), Colegiul Tehnic „Dorin Pavel” 3 (17-20), 4. Liceul de Muzică şi Arte Plastice 0 (11-23)

Grupa a III-a: Aiud – Blaj – Ocna Mureş – Liceul Teoretic Teiuş:

Liceul  Teoretic “P. Maior” Ocna Mureş – Liceul Teoretic Teiuş 4-2 (2-1): (Alexandru Andrea 3, Otniel Trif/ Marcel Zoltan, Alexandru Jugan)

Colegiul Național “Inochentie Micu Clain” Blaj – Colegiul Tehnic“Titu Maiorescu” Aiud 5-0 (Cătălin Bărbat, Sorin Pintea 3, Florin Moldovan)

Liceul Tehnologic “Ştefan Manciulea” Blaj – stă

Clasament: 1. Liceul Teoretic „Petru Maior” Ocna Mureş 6 (10-8), 2. Liceul Teoretic Teiuş 3 (10-6), 3.  Colegiul Naţional “I. M. Clain” Blaj 3 (8-4)  4. Colegiul Tehnic „Titu Maiorescu” Aiud 3 (5-10), 5. Liceul Tehnic „Ştefan Manciulea” Blaj 3 (5-10)

Grupa a IV-a: Apuseni –  Liceul Tehnologic Silvic Câmpeni:

Liceul Tehnologic Silvic Câmpeni – Liceul ,,Dr.Lazăr Chirilă” Baia de Arieş 4-5 ( Sorin Matei, Petru Boca, Voicu Beleiu, Ionuţ Rîşteiu/ Ionuţ Mic, Adrian Şoit 2, Gabriel Oaida, Gheorghe Pleşa)

Colegiul Naţional ,,Avram Iancu” Câmpeni – Liceul Tehnologic ,,Ţara Moţilor” Albac 10-0 (Andrei Trif 2, Paul Motora, Traian Dobra 2, Răzvan Șoit, Mihai Trif,  Marc Vădan 2, Marian Petricele)

Clasament: 1. Liceul „Dr. Lazăr Chirilă” Baia de Arieş 9 (17-6), 2. Colegiul Naţional „Avram Iancu” Câmpeni 6 (14-5), 3. Liceul Tenologic Silvic Câmpeni 3 (14-10), 4. Liceul Tehnologic „Ţara Moţilor” Albac 0 (3-27).

 

 
 
 

Publicitate

Publicitate