Chiar dacă Unirea Alba Iulia a rămas fără echipă de seniori, iar judeţul Alba nu are o echipă reprezentativă în ligile superioare, albaiulienii au totuşi motive de mândrie. Unirea Alba Iulia a învins cu 5-0 LPS Târgu Mureş la juniori A, în vreme ce la juniori B, albaiulienii au învins juniorii campioanei CFR Cluj.

Echipa lui Vasile Ursu a învins 5-0 LPS Târgu Mureş la capătul unui meci dominat de albaiulieni. Golurile lui „exilaţilor” Moga de două ori şi Tamaş, în vreme ce după pauză au mai marcat Coţolan şi Herdea.

Unirea Alba Iulia: Juniori A:  Clipici, Constantea, Olar, Rus, Matei, Nanu, Schiau, Ioani, Tamaş, Dendiu, Moga. Au mai evoluat: Herdea, Lăsconi, Drăghiciu, Coţolan, Joldeş. Antrenor: Vasile Ursu.

Unirea Alba Iulia – CFR Cluj 4-1 (1-1, la pauză)

Juniorii pregătiţi de Florian Brumaru au învins clar CFR Cluj cu 4-1, asta după ce la pauză scorul era 1-1, graţie golului marcat de  Cula în minutul 12.

După pauză vizitatorii au rămas în „10”, iar elevii lui Brumaru s-au dezlănţuit şi au mai marcat de trei ori prin Oană în mintul 65, dar şi prin jucătorii introduşi după pauză, Goguţă şi Nicola.

Unirea Alba Iulia: Popa – Cioplîntă, Rodean, Iancu, Alexivici, Buda, Muntean, Monescu, Oană, Culda şi Morar. Au mai jucat: Goguţă, Balea, Nicola şi Olar. Antrenor: Florian Brumaru