Juniorii B ai Unirii Alba Iulia s-au impus duminică pe propriul teren în jocul cu LPS Târgu Mureş la capătul unui meci dominat de echipa lui Brumaru.

Culda a deschis scorul pentru Unirea Alba Iulia, iar Oană a dublat avantajul echipei lui Brumaru.

După pauză oaspeţii au redus din handicap după o eroare în defensiva albaiuliană, iar câteva minute mai târziu, nou intratul Iancu a scăpat singur cu portarul şi a înscris pentru 3-1.

Avea să fie 3-2 în minutul 64, Flaviu Popa respinge un balon în lateral, iar gruparea vizitatoare a redus din handicap.

Unirea Alba Iulia: Fl. Popa – Balea, Cioplântă, Rodean, Monescu, Buda, Muntean, Rahovean, Morar, Culda şi Oană. Au mia jucat: Iancu, Nicola, Petruşan, Onaca şi Selagea

Unirea Alba Iulia va juca joi în deplasare cu CFR Cluj.