IMG_9937Juniorii B ai Unirii Alba Iulia au învins 4-2 Viitorul Sibiu, după ce la pauză vizitatorii conduceau cu 1-0, grație unui gol fabulos marcat de Popescu de la sibieni. După pauză, echipa lui Brumaru a ieșit mai motivată de la cabine și a reușit să întoarcă scorul.

Pentru echipa noastră au marcat Ștef de trei ori, iar Iacșa o dată. În prima repriză, echipa din Alba Iulia nu a avut prea multe ocazii, iar golul lui Popescu (șut de la peste 30 de metri aproape de vinclul porții lui Baba) a fost singura sclipire a primului mitan.

După pauză, portarul vizitatorilor a făcut minuni și a apărat două mingi pe care scria „gol”. Chiar și așa, echipa din Alba Iulia a reușit să se impună.

Etapa viitoare, Unirea Alba Iulia va juca pe propriul teren cu Gloria Bistrița, într-un joc ce va avea loc joi, de la ora 14:00.