IMG_5290Unirea Alba Iulia a ajuns la a doua înfrângere consecutivă în play-off, după ce a pierdut „acasă” 0-3 cu Universitatea Cluj. Cele trei goluri au fost marcate încă din prima repriză, iar în partea secundă elevii lui Dăscălescu au încercat zadarnic să revină pe tabelă.

De la Unirea Alba Iulia au absentat trei jucători, este vorba de Schiau și Culda, accidentați, în vreme ce Rodean a fost suspendat, după eliminarea din partida precedentă.

„Am început foarte prost, nu ne-am concentrat, am luat două goluri și nu am mai putut reveni în joc chiar dacă am controlat repriza secundă”, a declarat Mihai Dăscălescu, antrenor juniori A, Unirea Alba Iulia.

Unirea Alba Iulia: Clipici – Stoica, Constantea, Rus, Matei – Tamaș, Ioani, Nicola, Maxim – Rahovean, Lăsconi. Au mai jucat: Buda, Iancu, Ștef, Șandru și Oană.

În următoarea partidă Unirea Alba Iulia se va deplasa la Oradea pentru jocul cu LPS. Partida va avea loc sâmbătă de la ora 12:00.