Juniorii A, ai echipei Unirea Alba Iulia au încheiat dezastruos play-off-ul. După ce au condus cu 3-0 la pauză, elevii lui Vasile Ursu s-au văzut egalați. Unirea a terminat meciul în nouă, după eliminările lui Ivașcu și Dendiu.

Elevii antrenaţi de Vasile Ursu au avut parte de o partidă în care și-au bătut joc de avantajul avut la pauză. După ce au reuşit să conducă cu scorul de 3-0, prin golurile marcate de Bretoiu, V. Anton şi Căt. Ivaşcu. în a doua repriză, jucătorii din Sebeş au revenit pe tabelă, profitând de somnolența elevilor lui Ursu.

La 3-2, Unirea a rămas în 10 – Cătălin Ivașcu a fost eliminat în minutul 67 -, iar Dendiu a plecat și el la dușuri, două minute mai târziu.

Juniorii lui Ursu au încheiat play-off-ul fără victorie și au reușit să se facă de râs și duminică, în jocul cu LPS Sebeș.