IMG_3839Echipa pregăttă de Florian Brumaru, Unirea Alba Iulia (juniori B) a învins cu 3-0 LPS Sebeș într-un derby al orgoliilor. În urma eșeculu de pe „Cetate” sebeșenii pot pierde locul care asigură prezența în play-off.

În minutul 10 Iacșa a deschis scorul pentru juniorii lui Florian Brumaru, tot Iacșa a marcat golul care a stabilit scorul pauzei. În partea secundă Scrob a stabilit scorul final cu o execuție superbă în urma unei lovituri de la colț.

În urma eșecului de pe „Cetate”, LPS Sebeș a coborât pe locul trei și stă la „mâna” Unirii pentru a prinde play-off-ul.

Unirea Alba Iulia a jucat cu; Căt. Suciu – Olar, B. Goguţa, Fulea, Boancă, Oancea, Varga, D.Dup, I.Biro, Iacşa, Ştef. Au mai jucat: Scrob, Onacă, Uţă, Constantin, Nicoară. Antrenor: Florian Brumaru.