IMG_3782Juniorii A, ai Unirii Alba Iulia au învins duminică pe stadionul „Cetate” din Alba Iulia pe LPS Sebeș cu 2-1, grație golurilor marcate de Schiau din penalty și Rahovean. Pentru vizitatori a punctat Haneș.

Unirea Alba Iulia a deschis scorul din penalty, Schiau a executat bine o lovitură de la 11 metri, iar goalkeeper-ul sebeșenilor a fost la un deget de a respinge balonul.  Avantajul albaiulienilor nu a durat mult, iar în minutul 25, la doar 10 minute de la golul albaiulienilor Haneș de la LPS Sebeș l-a învins pe Popa după o bâlbâiala în careu.

Rahovean a marcat golul victoriei în minutul 63 și a reușit să aducă victoria echipei lui Dăscălescu.

Unirea Alba Iulia a jucat cu: Fl. Popa – Stoica, N. Rus, D.Iancu, Matei, Ioani, Schiau, A. Buda, Rodean, S: Culda, Lăsconi. Au mai jucat: Oană, Rahovean, Herdea, Nicula.

În urma acestei victorii Unirea Alba Iulia a acumulat 41 de puncte și încă speră la calificarea în play-off. Etapa viitoare gruparea lui Dăscălescu va juca în deplasare cu AFCM Târgu Mureș.