Unirea Alba Iulia a reușit o nouă victorie în fața propriilor suporteri. Alb-negrii au învins cu scorul de 1-0 pe LPS Sebeș, într-un meci ce a contat pentru etapa a 4-a în cadrul play-out-ului dedicat juniorilor A.

Elevii antrenați de Mihai Dăscălescu și Vasile Ursu, și-au onorat postura de favorită și în acelaș timp de lider și a învins cu scorul e 1-0 pe LPS Sebeș. Decarul albaiulienilor Rareș Moga a reușit golul victoriei în minutul 20, după un gol marcat din plonjon cu capul. Oaspeții au avut neșansă în minutul 27, când căpitanul echipei Mihaiu a lovit stâlpul din dreapta al porții apărate de Clipici. În minutul 67, Lasconi a majorat dierența după o acțiune frumoasă a lui Rareș Moga pe partea dreaptă.

Unirea Alba Iulia: Clipici, Olar, Constantea, Rus, Matei, Drăghiciu, Joldeș, Ioani, Tamaș, Moga, Dendiu

Au mai intrat: Lasconi, Nanu, Coțolan, Stoica și Herdea

LPS Sebeș: Szekely, Onișpr, Mihaiu, Apreutesei, Ciobotariu, Comănase, Varga, Sîrbu, Sav, Trif, Rahovean

După această partidă, albaiulienii rămân pe primul loc al play-out-ului fiind neînvinși, cu maximum de puncte, după patru etape.