Unirea Alba Iulia a învins din nou cu 5-0 la Juniori A, într-un meci ce a contat pentru play out-ul juniorilor. Elevii lui Mihai Dăscălescu au trei victorii consecutive şi sunt favoriţi la câştigarea play off-ului.

În minutul 4, Joldeş a deschis scorul de la punctul cu var, în vreme ce Dendiu a majorat diferenţa în minutul 17.

După pauză a ieşit la rampă şi Rareş Moga, fotbalist care până nu demult ieşise din graţiile lui Mihai Dăscălescu. Acesta s-a distrat cu apărarea vizitatorilor şi a marcat de două ori, în minutele 53 şi 58. Scorul final a fost stabilit de Matei în minutul 70.

Antrenorul Vasile Ursu a absentat de la meci, acesta având un deces în familie, iar în semn de solidaritate fotbaliştii au evoluat cu banderole negre şi înaintea meciurilor de la juniori s-a ţinut un moment de reculegere.

Unirea Alba Iulia a jucat cu: Clipici – Olar, Constantea, Drăghiciu, Rus – Ioani, Dendiu, Stoica, Moga, Joldeş şi Lăscni. Au mai intrat: Matei, Herdea, Coţolan, Nanu.