DSCN0838La sfârșitul săptămânii trecute, la Abrud  a avut loc o competiție dedicată voleibaliștilor „old boys”, județul Alba fiind reprezentat de trei echipe, Volei „Old Boys Blaj”, Magister Abrud și Volei Arieșul Câmpeni. Totodată, județul Hunedoara a fost reprezentat în competiție de „Old Boys” Călan și Mastersports Hațeg iar din județul Cluj a fost prezentă echipa „Old Boys” Turda.

Turneul s-a întins pe durata a două zile iar cele șase echipe au fost împărțite în două grupe a câte trei echipe.

Iată grupele și rezultatele din grupe:

– Grupa A: „Old Boys” Turda, „Old Boys” Călan, „Old Boys” Blaj

– Grupa B: Mastersports Hațeg, Volei Arieșul Câmpeni, Magister Abrud

Rezultatele zilei de sâmbătă, 19 decembrie:

Magister Abrud – Volei Arieșul Câmpeni 2 – 0 (25 -16 , 25 -20)

„Old Boys” Blaj – „Old Boys”  Călan 2 – 0 (25 – 11 , 25 – 13)

Volei Arieșul Câmpeni – „Old Boys” Hațeg 1 – 2 (21 – 25, 25 – 15, 11 – 15)

„Old Boys” Blaj – „Old Boys” Turda 2 – 0 (25 – 12, 32 – 30)

Magister Abrud – Mastersports Hațeg 2 – 0 (25 – 12, 25 – 13)

„Old Boys” Turda – „Old Boys” Călan 2 – 0 (25 – 13, 25 – 18)

După rezultatele primei zile clasamentul grupelor era următorul: Grupa A, locul 1 „Old Boys” Blaj, locul secund „Old Boys” Turda și locul 3 „Old Boys” Calan. În grupa B, primul loc a fost ocupat de echipa Magister Abrud, locul 2 Mastersports Hațeg și locul 3 de Volei Arieșul Câmpeni.

Duminică, 20 decembrie, au avut loc finalele compeției, desfășurându-se următoarele meciuri:

– Pentru locurile 5 -6

„Old Boys” Călan – Volei Arieșul Câmpeni 2 – 0 (25 – 23, 25 – 23)

– Pentru locurile 3 – 4

„Old Boys” Turda – Mastersports Hațeg 2 – 0 (25 – 10, 25 – 16)

– Pentru locurile 1 – 2

„Old Boys” Blaj – Magister Abrud 2 – 0 (25 – 13, 25 – 18)