Comunele Ciuruleasa și Lupșa au găzduit etapa a doua a Campionatului Munților Apuseni. Ambițiile au fost mari pe terne, iar în tribune spectatorii au apreciat dăruirea jucătorilor de  pe gazon. 

Iată rezultatele înregistrate în etapa a doua a Campionatului Munților Apuseni: 

GRUPA A:Etapa 2 – 14.07.2013 Ciuruleasa 

ora: 18,00 Poiana Vadului 12 – 4 Albac (Copii)

ora: 19,00 Poiana Vadului 3 – 0 Albac

ora: 20,00 Horea 8 – 7 Ciuruleasa (Copii)

ora: 21,00 Horea 2 – 2 Ciuruleasa

GRUPA B: Etapa 2 – 14.07.2013 Ciuruleasa 

ora: 09,00 Mogoș 1 – 5 Sohodol (Copii)

ora: 10,00 Mogoș 2 – 6 Sohodol

ora: 11,00 Sălciua 3 – 1 Roșia Montană (Copii)

ora: 12,00 Sălciua 1 – 2 Roșia Montană

Vadu Moților – stă

GRUPA C:  Etapa 2 – 14.07.2013 Lupșa 

ora: 18,00 Almașu Mare 10-2 Lupșa (Copii)

ora: 19,00 Almașu Mare 2 – 5 Lupșa

ora: 20,00 Avram Iancu 10 –  1 Arieșeni (Copii)

ora: 21,00 Avram Iancu 3 – 6 Arieșeni

GRUPA D: Etapa 2 – 14.07.2013 Lupșa 

ora: 09,00 Poșaga 2 – 4 Bistra (Copii) –contestație

ora: 10,00 Poșaga 1 – 15 Bistra

ora: 11,00 Ocoliș 6 – 1 Bucium (Copii)

ora: 12,00 Ocoliș 3 – 15 Bucium – contestație

Vă prezentăm clasamentul după două runde:

SENIORI

Grupa A
# Echipa M V E I G P
1 Poiana Vadului 2 2 0 0 11-0 6
2 Albac 2 1 0 2 5-6 3
3 Horea 1 0 1 0 2-2 1
4 Ciuruleasa 2 0 1 1 2-10 1
5 Vidra 1 0 0 1 5-3 0
Grupa B
# Echipa M V E I G P
1 Sohodol 2 2 0 0 12-4 6
2 Rosia Montana 2 1 0 1 4-4 3
3 Mogos 2 1 0 1 5-8 3
4 Salciua 1 0 0 1 1-2 0
5 Vadu Motilor 1 0 0 1 2-6 0
Grupa C
# Echipa M V E I G P
1 Arieșeni 2 1 1 0 11-8 4
2 Lupsa 2 1 1 0 10-7 4
3 Almașu Mare 2 1 0 1 6-8 3
4 Avram Iancu 2 0 0 2 6-10 0
Grupa D
# Echipa M V E I G P
1 Ocoliș 1 1 0 0 7-1 3
2 Bistra 1 1 0 0 2-1 3
3 Bucium 1 0 0 1 1-2 0
4 Poșaga 1 0 0 1 1-7 0

COPII

Grupa A
# Echipa M V E I G P
1 Poiana Vadului 2 1 0 1 15-6 3
2 Ciuruleasa 2 1 0 1 12-11 3
3 Horea 1 1 0 0 8-7 3
4 Albac 2 1 0 1 10-13 3
5 Vidra 1 0 0 1 1-6 0
Grupa B
# Echipa M V E I G P
1 Sohodol 2 2 0 0 11-6 6
2 Salciua 1 1 0 0 3-1 3
3 Rosia Montana 2 1 0 1 4-3 3
4 Vadu Moților 1 0 0 1 5-6 0
5 Mogos 2 0 0 2 1-8 0
Grupa C
# Echipa M V E I G P
1 Avram Iancu 2 2 0 0 15-2 6
2 Almașu Mare 2 1 0 1 11-7 3
3 Lupșa 2 1 0 1 13-10 3
4 Arieseni 2 0 0 2 1-21 0
Grupa D
# Echipa M V E I G P
1 Bistra 1 1 0 0 18-0 3
2 Ocolis 1 1 0 0 7-2 3
3 Posaga 1 0 0 1 2-7 0
4 Bucium 1 0 0 1 0-18 0
 
 
 

Publicitate

Publicitate