A doua partidă amicală disputată între echipa a doua a Universităţii şi naţionala României U-16, s-a terminat cu victoria gazdelor, care au reuşit să se impună la un punct diferenţă după o repriză de prelungiri.

Meciul a fost la fel de disputat ca primul, când CSU II a pierdut la două puncte, dar astăzi fetele conduse de pe bancă de George Lancrănjan au reuşit să termine la egalitate 66-66 după patru sferturi, impunându-se la un punct diferenţă după repriza de prelungiri. Scorul final a fost de 76-75 (21-17, 15-14, 13-24, 17-11, 10-9).

Marcatoarele echipei secunde a Universităţii au fost: Dincă 19, Palco 16, Taltabeţ 12, Bîrsan 10, Petrifălean 7, Borca 7, Albu 5.

Ultima partidă amicală dintre cele două formaţii se va disputa pe data de 17 iunie, începând cu ora 10.00, în sala de sport a Universităţii „1 Decembrie” din Alba Iulia.