IMG_5401Performanța Ighiu nu a putut stopa viceliderul la Alba Iulia. Echipa antrenată de Fane Fogoroși a învins cu 3-1 gruparea lui Ciucă, la capătul unui meci frumos disputat pe terenul secund al complexului „Cetate”.

În minutul 6, Paul Ciucă a deschis scorul pentru gazde, iar pe „Cetate” se preconiza o surpriză, însă în minutul 44 Circov a restabilit egalitatea din 11 metri.

După pauză, formația lui Fogoroși a turat motoarele și a reușit să preia conducerea. Brânză l-a învins în minutul 60 pe Pojar, iar Dendiu a stabilit scorul final în minutul 88.

Performanța Ighiu: Pojar, Turuș, Oltean, Ciucă, G. Toma, Hada, Joldeș, S. Turuș, Bălaș, Mura, Dănilă. Au mai jucat: Ianc și Morar.

Arena Alba Iulia: Barna – Circov, Cocoară, Simtion, Stan, Oniche, Hârciagă, Pop, Brânză, Dendiu și D. Florea. Au mai jucat: Cristea, Boancheș, Iuoraș.