Olimpia Cluj-Napoca a învins cu 6-0 FCM Târgu Mureş şi a cucerit Cupa României, la capătul unui sezon dominat clar de gruparea din Cluj.

În minutul 18, Voicu a deschis scorul după ce în prealabil portarul de la FCM Târgu Mureş a păstrat tabela intactă.

Avea să fie 2-0 în minutul 21, când sportiva din Cetatea de Baltă, Alexandra Lunca a înscris, iar soarta jocului era deja pecetluită. În minutul 32, Voicu a făcut 3-0, iar după pauză Bâtea a făcut 4-0, în minutul 60.

În minutul 62, Lunca a ridicat scorul la 5-0, iar în minutul 84 Ciolacu a făcut 6-0, după ce a driblat portarul.

La finalul meciului a avut loc festivitatea de premiere, iar cei de la Olimpia Cluj au încins „hora bucuriei” şi au scandat minute în şir „campioni, campioni”.

Iată cele două distribuţii:

Olimpia Cluj: Ganea, Morduneanu, Piczay, Bortan, Olar, Giurgiu, Vătafu, Voicu, Bâtea, Lunca, Gurz.

FCM Târgu Mureş: Părăluţă – Pupos, Jahn, Sardu,  Herczeg, , Koplacsi, Gorea,  Mealcă, Goder, Şipoş, Roca.