Navobi Alba Iulia a susținut prima lor partidă în Cupa României, contra celor de la Viitorul Reghin. Fetele antrenate de Cătălin Popa au început partida cu un moral ridicat, după înfrângerea drastică obținută împotriva echipierelor de la UTA Arad.

În prima repriză, Navobi Alba Iulia a ratat câteva oportunități de a marca; fetele s-au pierdut în fața porții, aproape la fiecare fază. Viitorul Reghin nu s-a lăsat mai prejos, ratând și 2-3 şanse.

în repriza a doua, ambele echipe au ratat numeroase ocazii, dar portărițele ambelor echipe au blocat șansa ca scorul să fie deschis. Viitorul Reghin a marcat în minutul 80, după un șut deviat de la marginea careului. Viitorul Reghin a reușit să mai marcheze odată, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid. Fetele de la Reghin nu au auzit fluierul arbitrului, iar preț de câteva secunde s-au bucurat ca niște copii, spre amuzamentul suporterilor.

Navobi Alba Iulia: Cioca, Drîmbărean, Drăgoi, David, Matei, Cristolțean, Marian, Clambă, Neamțu, Cîrpaci, Holobuț

Au mai jucat: Popa, Barabaș

Rezerve: N. Ghiviziu, Stănescu, Cosma, P. Ghiviziu, Andone

Navobi Alba Iulia se va deplasa la Oradea pentru partida din campionat contra celor de la Motorul Oradea.