IMG_3298Mureșul Vințu de Jos a învins Arena Alba Iulia cu 1-0, la capătul unui meci dominat de echipa lui Gheorghiță Medrea. Răcătăian a înscris unicul gol al partidei, în minutul 79.

Gruparea lui Gheorghe Medrea a început meciul mai ambițioasă și nu a permis echipei lui Fane Fogoroși să se apropie periculos de poarta apărată de Adrian Roman. În prima parte, gazdele au solicitat două lovituri de la 11 metri, în vreme ce șuturile spre poarta Arenei au fost apărate de Barna.

În repriza secundă, Mureșul Vințu de Jos a continuat asediul la poarta lui Barna, iar în mintuul 79 atacurile gazdelor au fost răsplătite cu golul lui Răcătian.

Fane Fogoroşi s-a întors pe bancă, însă revenirea lui nu s-a dovedit a fi de bun augur, deoarece gruparea lui a pierdut, iar Industria Galda de Jos a învins CS Ocna Mureș cu 2-1. Golul victoriei a fost marcat în minutul 90+4.