IMG_6319Astăzi de la ora 17:00, Metalurgistul Cugir are parte de primul derby din play-off. Formația lui Marius Opric întâlnește Național Sebiș, formație ce a promovat în 2008, în urma meciului de baraj cu Arieșul Câmpeni.

Sport.Alba24.Ro vă oferă desfășurarea partidei de la Cugir în format LIVE TEXT, așadar dacă doriți să fiți la curent cu tot ceea ce se petrece la Cugir reîmprospătați pagina la fiecare 2-3 minute.

Cele două formații vor fi încurajate pe parcursul meciului de două galerii. Cea de la Sebiș este formată din aproximativ 30 de persoane, în vreme ce galeria gazdelor are peste 100 de membrii la meciul de astăzi.

Printre spectatorii prezenți îl putem observa pe Sorin Corpodean, președintele AJF Alba, dar și pe Mihai Dăscălescu președintele Unirea Alba Iulia. La această partidă participă aproximativ 400 de spectatori.

Iată cele două distribuții:

Metalurgistul Cugir: 21. Călin Tiut, 4. Ștefan Radu, 6. Eduard Schuller, 18. Adrian Potopea, 7. Iulian Cristea, 8 Lucian Itu (căpitan), 10. George Negură, 9. Alin Câmpean, 17. George Goronea, 20. Alin Șuteu, 14. Ionuț Radu. Rezerve: 12. Răzvan Lăncrănjan, 23. Alexandru Man, 3. Ovidiu Trășcan, 15. Claudiu Oara, 5. Cosmin Șuvaina, 11. Ștefan Iovănescu. Antrenor: Marius Opric.

Național Sebiș: 23. Paul Soltesz, 2. Cosmin Mânecan, 3. Alin Coțan, 14. Alexandru Albert, 5. Dumitru Neacșu, 6. Ovidiu Morariu, 7. Robert Beuran, 8. Marius Chindriș, 9 Miluță Blănaru, 17. Răzvan Dobricean, 29. Tudor Mândrușcă. Rezerve: 21. Cosmin Merșca, 4. Mihai Motse, 15. Digbeu Dodo, 10. Bogdan Bozian, 77. Gheorghe Răduca, 20. Raimond Balint și 16. Alexandru Avădanei. Antrenor: Dan Stupar.

Minutul 1: A început partida. Lovitura de început a avut-o Metalurgistul Cugir.

Minutul 2: Minge de angajament pentru Șuteu, dar cugireanul scapă mingea în aut.

Minutul 5: Lovitură liberă de la 40 de metri pentru Național Sebiș. Centralul are o discuție cu jucătorii celor două echipe din cauza unor îmbrânceli în careu. Robert Beuran execută lovitura liberă, dar mingea trece pe lângă poartă.

Minutul 7: Alin Șuteu șutează defectuos de pe partea stângă. Mingea iese în aut de poartă.

Minutul 8: Ionuț Radu centrează pe jos, apărătorii celor de la Sebiș resping fără probleme.

Minutul 10: Național Sebiș beneficiază de prima lovitură de colț. Vizitatorii recentrează, iar Tudor Mândrușcă trimite mingea, cu capul, peste poartă, din câțiva metri.

Minutul 14: Lovitură liberă de la 19 metri pentru Metalurgistul Cugir executată de Lucian Itu. Acesta trage la colțul lung, dar portarul oaspeților respinge.

Minutul 17: Lucian Itu execută primul corner pentru Metalurgistul Cugir, de pe partea stângă din direcția de atac. Cugireanul execută la colțul scurt, iar apărătorii Sebișului resping.

Minutul 19: Lucian Itu execută o lovitură liberă de pe partea stângă. Alin Câmpean trimite mingea în aut de poartă.

Minutul 23: Răzvan Dobricean vede cartonașul galben, după un fault prin alunecare, la centrul terenului.

Minutul 27: Corner de pe partea stângă, pentru Sebiș. Centrează Răzvan Dobricean, respinge portarul Călin Tiut.

Minutul 29: Lovitură liberă de pe partea stângă, pentru Metalurgistul Cugir. Execută Itu, dar de la margine se semnalizează ofsaid.

Minutul 32: Portarul Soltesz respinge mingea, după un șut al cugirenilor.

Minutul 33: Itu execută o lovitură liberă peste poartă.

Minutul 34: Alin Câmpean primește cartonaș galben.

Minutul 35: Schimbare la Național Sebiș: iasă Răzvan Dobricean, intră Dodo Digbeu.

Minutul 36: Corner pentru Național Sebiș. Respinge Radu Ștefan.

Minutul 43: Lovitură liberă de pe partea dreaptă, pentru Național Sebiș, portarul Tiut respinge în corner.

Minutul 45: S-a încheiat partida. 0-0 la pauză.

Minutul 46: A început repriza a doua.

Minutul 48: Blănaru vede galben pentru simulare

Minutul 50: Coțan vede cartonașul galben după un fault la centrul terenului asupra lui Radu Ionuț.

Minutul 52: Schimbare la Sebiș. Bozian îi ia locul lui Coțan. George Negură a văzut cartonașul galben înainte să se producă modificarea.

Minutul 56: Eduard Schuller , accidentat, este înlocuit de Alexandru Man.

Minutul 57: Corner pentru Sebiș, Călin Tiut iese și reține.

Minutul 59: Cosmin Șuvaina îi ia locul lui Negură.

Minutul 62: Schimbare la Metalurgistul. A ieșit Ionuț Radu și a intrat Iovănescu

Minutul 64: Alin Șuteu vede galbe,

Minutul 65: GOOOOL Național Sebiș deschide scorul. Ex-uniristul Tudor Mândrușcă înscrie cu capul în dreapta lui Tiut.  0-1

Minutul 68: Goronea trage defectuos de la distanță

Minutul 75: Metalurgistul Cugir nu reușește să se apropie periculos de poarta lui Soltesz.

Minutul 77: Național Sebiș e în continuare periculoasă. Călin Tiut a ieșit bine în fața lui Buzian.

Minutul 79: Lucian Itu vede cartonașul galben pentru proteste.

Minutul 83: Schimbare la Metalurgistul Cugir: Intră Claudiu Oara, iese Radu Ștefan.

Minutul 84: Alexandru Albert vede cartonașul galben după ce a lovit cu cotul în sritură.

Minutul 86: Corner pentru Național Sebiș, executat scurt, Cugirul a ieșit pe contraatac, Beuran faultează și vede cartonaș galben,

Minutul 89: Schimbare la Sebiș. Intra Balint și iese Beuran

Minutul 90+1: Tudor Mândrușcă este avertizat

Minutul 90+4: Fluier final. Metalurgistul Cugir pierde trei puncte importante în lupta pentru promovare