LPS Alba Iulia a pierdut partida de miercuri, pe propriul teren, cu CS Bega Timișoara. Scorul a fost 58-73 (pe sferturi 23-12, 16-17, 5-22, 14-22), la capătul unui meci  care a avut două reprize distincte.

În primele două sferturi, echipa lui Marcu a condus și a câștigat, dar ceea ce a urmat după pauză a fost surprinzător. Sferturile 3 și 4 au fost pierdute la scor de echipa lui Marcu, dar, chiar și așa, formația din Alba Iulia păstrează șanse reale de a se califica în faza următoare a competiției.

Pe parcursul meciului, Marcu a rulat tot lotul de jucătoare. La meci a asistat și baschetbalista de la CSU Alba Iulia, Laura Papp, alături de conducătorii  Petru Eleș și Bogdan Duma.

Pentru LPS Alba Iulia au marcat: Bianca Burlacu 15, Carina Șulumete 18, Alexandra Boțan 5, Ionela Țetcu 5, Zsofi Szekely 2, Paula Maier 2,  Iulia Avrămuț 3, Andreea Fleșer 6, Adela Vintilă 2.