DSC08152Meciurile disputate în cadrul etapei a 3-a din Liga a IV-a au adus rezultate spectaculoase pentru unele echipe competitoare. Cel mai neașteptat scor a fost obținut în cadrul partidei dintre Olimpia Aiud și Șurianu Sebeș, încheiat cu scorul de 5-1 (0-0)

Rezultatele meciurilor disputate astăzi:

OLIMPIA AIUD – ŞURIANU SEBEŞ 5-1 (0-0). G. Cotoară (53, 66), Colcer (68 autogol), Val. Drăgan (72, 83) respectiv Ciobotariu (90).

Gazdele au jucat cu V. Ranca – I. Sas, G. Szekelyi, Ov. Oniga, A. Bălan, Miske, Antonescu (jucător transferat în această săptămână de la Bistriţa), Val. Drăgan (cpt.), G. Cotoară, Felindean, P. Muntean (C. Mntean, Vaidasigan, Ciubucă, Silea) în vreme ce oaspeţii au replicat prin I. Szekely – Colcer, Fulea, Mirca, Ad. Neag, R. Trif, Diaconu, N. Găldean, M. Lupşan, Hârciagă, Circov (cpt) (Ludwig, Selagea, Ciobotariu, Lăcătuş). Este primul succes, ce-i drept la un scor care nu are nevoie de comentarii, al “olimpicilor” din acest sezon competiţional, în vreme ce trupa din Arinii Sebeşului rămâne fără victorie după disputarea primelor trei runde!

CIL BLAJ – DALIA SPORT DAIA ROMÂNĂ 1-1 (1-0). Ioo (45) respectiv Mihalache (90).

Gruparea din Mica Romă a utilizat o formaţie care i-a cuprins pe R. Damian – Szekely, Szabo, Câmpeanu, C. Tulea, Comşa, A. Tulea, Deneş, Comănici, Ioo, Pintea (Savonea, D. Cătălina, Cadar) în timp ce dăienii au răspuns cu Podar – Drăgoi, H. Marian, C. Cătălina, Stoia, R. Moga, Benga, M. Coman, Bişboacă, Diaconu (Mihalache). Meci tranşat în ultimul minut al celor două reprize, cu dăienii egalând taman când, poate, nimeni nu se mai aştepta. Dar cum fotbalul se joacă până la ultimul fluier al arbitrului, a ieşit o remiză!

CUPRIROM ABRUD – EURO ŞPRING 1-5 (0-2). Ov. Muntean (48 autogol) respectiv I. Mihaiu (38), Mercurean (41 din 11 metri, 74 şi 82), Fălămaş (90). Corpade (Curirom) a fost eliminat în minutul 84.

Costică Moldovan i-a utilizat pe Ţiboc – I. Nemeş, Stan, Sularea, V. Mureşan, M. Micu, D. Burz, Olelei, Paşca, R. David, I. Miheţ (Mocanu, Corpade, Mucea, Vodă) în vreme ce Ioan Marcu i-a avut la dispoziţie pe Mihăilescu – Ov. Muntean, Stancu, Fălămaş, D. Cutean, H. Ciucă, Petruse, Posteiu, I. Mihaiu, Mercurean, Cr. Bodea (Abrudean, I. Marcu, Cotârlea, Haidiner, Duminică, Cetean, Ghiorghiu). Trupa din Şpring se pare că nu glumeşte şi are şapte puncte după primele trei etape, cel puţin până mâine Euro este pe prima poziţie în clasament, asta în vreme ce moţii se pare că se simt mai bine pe teren străin, asta după ce pierd cel de-al doilea joc consecutiv acasă!

CS OCNA MUREŞ – FC MICEŞTI 0-1 (0-1). Cip. Brânză (37). Eliminat Lacău (CS Ocna Mureş) în minutul 69.

Pentru amfitrioni au jucat Coman – Rostaş, An. Iuga, Vintilă, Kiss, Palko, Nemeş, Al. Iuga, Lepşa, Cociş, Lacău (Mureşan, Spinean) în vreme ce formula oaspeţilor a fost alcătuită din Macarie – Aldea, Pop, Cocoară, Păcurar, Dobrescu, Stan, I. Cristea, Herepean jr., Cip. Brânză, D. Chirilă (Niculuţ, Barna, Râşniţă). Două victorii legate de trupa lui Fane Fogoroşi, şase puncte după trei etape, în schimb ocnamureşenii au rămas cu zero puncte în ierarhie.