Echipa de fotbal feminin CS Navobi Alba Iulia a pierdut, sâmbătă, pe propriul teren, partida cu Independența Baia Mare. La pauză, vizitatoarele conduceau cu 2-0, iar ulterior Independența Baia Mare a mai marcat de două ori.

CS Navobi a ratat câteva oportunități prin Drăgoi; aceasta a avut o bară în repriza secundă, în vreme ce portarul Cioca s-a remarcat la câteva faze, în care vizitatoarele puteau marca.

„Se văd progrese evidente din partea fetelor,  multe greșeli în apărare și lipsă de forță, nu am avut claritate în pase. Adversarele, mai bune, au plimbat mingea mai bine, au mai multă experiență”, a declarat Silviu Miron, președinte CS Navobi Alba Iulia.

CS Navobi: Cioca – Măneasă, Marian, Angelescu, Ghiviziu, Al. David, Drăgoi, Cristolțean, Cârpaci, Cosma și Andone. Au mai jucat: P. Ghiviziu, Tolca, Stănescu

Următorul meci va avea loc tot la Alba Iulia, unde Navobi va întâlni Olimpia Cluj. Disputa este programată pe 9 martie.