IMG_9335Industria Galda de Jos s-a calificat în semifinale după ce a învins, cu 2-0, Performanța Ighiu. Victoria formației lui Hancăș nu a fost fără emoții, deoarece liderul Ligii a IV-a a avut nevoie de prelungiri pentru a trece de Performanța lui Paul Ciucă.

Debutul de meci a aparținut gazdelor, care au ratat o bună oportunitate de a marca, iar, la poarta lui Pojar, Cernea a trecut de două ori pe lângă deschiderea scorului.

Galda a avut nevoie de 110 minute pentru a deschide scorul, iar Bodea l-a învins pe portarul Pojar. Patru minute mai târziu, Bodea a recidivat și l-a mai învins încă odată pe Pojar.

În urma acestui succes, Industria Galda de Jos s-a calificat în semifinalele Cupei României.

Iată cele două distribuții:

Industria Galda de Jos: Ștef – Cernea, Baghiu, Medrea, Chirilă, Lungu, Morariu, Cr. Ivașcu, Căt. Ivașcu, Haiduc. Antrenor: Alin Hancăș.

Performanța Ighiu: Pojar – Frențiu, Oltean, Ov. Turuș, Bălaș, Năcreală, Hada, P. Ciucă, C. Dănilă, Mura, Morar. Antrenor: Paul Ciucă.