IMG_5596Industria Galda de Jos a  promovat în Liga a III-a, după ce a învins în  barajul de promovare CS Ghiroda, campioana județului Timiș, cu scorul de cu 4-3, la penalty-uri după ce în timpul regulamentar scorul a fost 2-2.

Industria Galda de Jos și-a atins limitele cu acest baraj, iar după jocul prestat formația lui Alin Hancăș a meritat să promoveze în Liga a III-a.

Industria Galda de Jos a fost dominată în prima parte a jocului, dar elevii lui Hancăș au încercat să-i surprindă pentru cei din Ghiroda, însă în prea puține rânduri s-a întâmplat așa.

După pauză Industria Galda de Jos a avut o altă față în teren, iar  ocaziile au curs la poarta lui Mercescu, însă fără să modifice tabela în vreun fel, până în minutul 90+5 când Cernea a înscris cu un șut imparabil.

Prelungirile au adus o echipă din Galda de Jos care a încercat să mențină rezultatul, așteptând parcă cu încredere penalty-urile.

Chiar dacă au fost mai puțin experimentați, fobtaliștii de la Galda de Jos au învins de la penalty-uri.

Industria Galda de Jos: 12. Ștef, 10. Cernea, 20. Baghiu, 19. Neag, 21. Medrea, 17. Lungu Raul, 6. Chirilă, 15. Haiduc, 5. Morariu, 18. Ivașcu Cristian, 16. Ivașcu Cătălin. Rezerve: 1. Leba, 14. Vonya, 22. Sîrbu, 11. Cioară, 4. Bodea, 8. Crețiu, 7. Nicoară. Antrenor: Alin Hancăș.

CS Ghiroda: 1. Mercescu, 8. Stanciu, 21. Popa, 16. Gavriluță, 5. Mureșan, 14. Budur, 13. Filimon, 18. Boangheș, 19. Dragodan, 23. Mediop, 9. Barany. Rezerve: 22. Costescu, 11. Bârsan, 7. Popa Ionuț, 2. Protopopu, 20. Gura, 10. Andrei, 15. Bogdan. Antrenor: Alin Miloș.