IMG_4574Unirea Alba Iulia a încheiat sezonul regulat cu o victorie la juniori B. Echipa pregătită de Florian Brumaru a învins 2-0, Grup Școlar „Lucian Blaga” Reghin, la capătul unei partide liniștite și fără prea mare implicare în clasament.

Biro a deschis scorul în minutul 8, când portarul din Reghin parcă l-a așteptat pe fotbalistul Unirii Alba Iulia să înscrie. Cinci minute mai târziu Varga marcat pentru 2-0, după un corner, fotbalistul albaiulian a dat gol cu capul.

Meciul a fost unul special pentru Bogdan Goguța, fotbalistul lui Brumaru a împlinit chiar astăzi 17 ani, iar pe această cale îi urăm un sincer și călduros „La mulți ani!”.

Unirea Alba Iulia a jucat cu: Suciu – Olar, Goguța, Fulea, Nicoară, Oancea, Varga, D. Dup, Biro, Scrob, Ștef. Au mai intrat: Oțoiu, Uță, Onacă, Avram, Constantin. Antrenor Florian Brumaru.