În Sâmbăta Mare, în Liga a IV-a a avut loc etapa cu numărul  25, rundă în care toate jocurile s-au desfăşurat la aceaşi oră. Surpriza etapei a fost produsă de CS Ocna Mureş, formaţie ce a învins Sportul Sebeş.

CS Ocna Mureş – Sportul Sebeş  2-0

CS Ocna Mureş a produs una din cele mai mari surprize din această etapă. Echipa lui Gicu domşa a învins 2-0 Sportul Sebeş graţie golurilor marcate de Chesnoiu în minutul 69 şi A. Gherman

CS Ocna Mureş: Ţiboc – Vaidasigan, Raţiu, Arinar, Bulgăr, Chesnoiu, Pereat, Cotoară, Cristea, Taşcă şi Gherman. A mai jucat: Andrea.

Performanţa Ighiu – Cuprirom Abrud 2-0

Formaţia lui Paul Ciucă  îşi continuă seria jocurilor bune din 2013 şi începe să devină favorită la ocuparea locului secund.  Pentru gazde au marcat Silviu Turuş şi  Dani Ianc.

Performanţa Ighiu: Boldi – Soporan, Turuş, Oltean, Toma, Hada, Oniche, Frenţiu, S. Turuş, D. Ianc şi Lenghel. Au mai intrat. D. Dănilă, Necreală şi Barbu.

Cuprirom Abrud: Barta – Nemeş, Buglea, Stan, Mureşan, Pleşa, Miheţ, Sularea, Bercea,  Borza şi R. David. Au mai jucat: Burz, Morar, Mornea, Corpade

Energia Săsciori – Rapid CFR Teiuş 0-2

Olimpia Aiud – Inter Ciugud  1-0

Olimpia Aiud a spart seria neagră din acest retur şi a învins 1-0 Inter-ul din Ciugud. Unicul gol al meciului a fost marcat de Horvat în minutul 51.

Inter Ciugud: Bicheşi- Culda, D. Damian, M. Oprea, I. Bran, R. Bucur, A. Frătean, R. Truşcă, D. Bara, I. Stoia, S. Barbu.  Au mai jucat: Saroşi, Budişan

Viitorul Sântimbru – Metalul Aiud 3-1

Metalul Aiud mai pierde un tempo în lupta pentru salvarea de la retrogradare, iar formaţia pregătită de Radu Andone aşteaptă ca echipa lui Sandu Killin, CSO Cugir să promoveze în Liga a III-a.

În minutul 42 Gabi David a deschis scorul pentru gaze, iar Coltor a egalat la 5 minute după pauză. În minutul 65 Marius Lupşan a marcat pentru 2-1, iar scorul final a fost stabilit de antrenorul gazdelor, Sorin Mărginean în mintuul 90+3.

Viitorul Sântimbru:  Damian – Dobîrtă, Ov. Crişan, Borşoi, E. Hălălae, G. David, M. Lupşan, Ruscă, Dumitrescu, Dumbra, C. Hălălae. Au mai jucat: S. Mărginean, Drăgoi, Meteşan.

Metalul Aiud:  Ranca – Ilea, Bleza, Bălan, Sturza, Nagy, Muntean, Moga, Csiki, Birk, R. Adnone şi Coltor

CSO Cugir – Arena Alba Iulia  6-1

CSO Cugir se impune la pas în jocul cu  Arena Alba Iulia. Echipa condusă de cuplul Killin-Ţimpea a învins cu 6-1 graţie golurilor marcate de Cârstean, Neagu, Goronea, Alin Şuteu (de două ori) şi Grozav. Pentru oaspeţi a marcat Ciprian Brânză.

CSO Cugir:  Lăncrănjan – Tăban, Isac, Şuvaina, A. Ianc,  N. Găldean, D. Grozav, Nagy, G. Goronea, Cârstean şi Şuteu.  Antrenor: Alexandru Killin şi Emil Ţimpea

Arena Alba Iulia: Barna – D. Pop, C. Sîmtion, Diaconu, A. Stan, D. Florea, I. Popa, M. Florea, A. Bucur, Al. Savu şi Brânyă. . Antrenor. Mihai Boancheş

Dalia Sport Daia Româmă – Arieşul Baia de Arieş 3-0. Oaspeţii s-au retras din campionat