IMG_5019Arena Alba Iulia s-a apropiat la trei puncte de liderul Industria Galda de Jos (echipa lui Hancăș va juca mâine la Ciugud), după ce echipa lui Fane Fogoroși a învins cu 4-0 Metalul Aiud. La pauză scorul a fost 2-0, dar albaiulienii s-au jucat cu ocaziile atât în primul mitan, cât și în al doilea.

Brânză a deschis scorul în minutul 16, iar David Florea a făcut 2-0 în minutul 38 cu un șut din interiorul careului. După pauză, echipa lui Fogoroși a mai marcat de două ori. Dendiu a făcut 3-0 în minutul 63, iar în minutul 70 Brânză a stabilit scorul final.

Metalul Aiud a rămas în continuare fără gol marcat în acest retur de campionat, sezon în care pare să fie echipa cu care toate combatantele vor lua trei puncte.