img_5107Arena Alba Iulia a câștigat sâmbătă cu 3-0 Inter Ciugud la capătul unui meci frumos, tranșat încă din prima repriză de echipa lui Fane Fogoroși. Ciprian Brânză a deschis scorul în minutul 21, pentru ca în minutele 23 și 40, David Florea să „închidă” tabela.

În partea secundă gazdele s-au jucat cu ocaziile spre exasperarea antrenorului Fane Fogoroși, aflat în tribună, ispășindu-și etapele de suspendare primite în urma incidentelor de la meciul cu Olimpia Aiud.  Tot în partea secundă antrenorul George Ciucă de la Inter Ciugud a fost și el trimis în tribună, moment în care o parte din jucătorii vizitatori au intenționat să părăsească terenul de joc.

S-a încheiat 3-0 pentru Arena Alba Iula formație ce continuă cursa de urmărire a liderului Industria Galda de Jos, formație ce o va întâlni la primăvară în prima etapă a returului.