cs KoryoSportivi de la CS Koryo din Blaj au reuşit să câştige 30 de medalii, în weekend, la Campionatul Naţional de Taekwondo de la Târgu Mureş, competiţie organizată de Federaţia Română de Sporturi Marţiale Coreene.

La eveniment au participat aproximativ 300 de sportivi din întreaga ţară, 23 dintre ei de la clubul sportiv din Blaj.

Aceştia s-au întrecut în trei probe competitionale – kyeorugi, pumsae şi speed kick – oferind  un frumos spectacol de măiestrie, cu obiectivul principal câştigarea râvnitului titlu de campion naţional.

Sportivii de la CS Koryo au câştigat 9 medalii de aur, 12 de argint şi 9 de bronz, după cum urmează:

Trifan Mircea Raul, kyeorugi – copii I, -25 kg, locul I – Campion National;

Afrasiabi Tudor, kyeorugi – copii II, -44 kg, locul I – Campion National;

David Tatiana, kyeorugi – cadeti, -41 kg, locul I – Campion National;

Radulet Sorin, kyeorugi – juniori, -73 kg, locul I – Campion National;

Latiu Daniel, kyeorugi – seniori, -80 kg, locul I – Campion National;

Anusca Stefan, kyeorugi – seniori, +80 kg, locul I – Campion National;

Ioan Tiurean, pumsae – seniori, locul I – Campion National;

Jidveian Teodor, speedkick – copii 2009, locul I – Campion National;

Afrasiabi Tudor, speedkick – copii 2006, locul I – Campion National;

Rosca Adrian, kyeorugi – copii II, -29 kg, locul II;

Jidveian Teodor, kyeorugi – copii II, -27 kg, locul II;

Cetean Daria, kyeorugi – copii II, -27 kg, locul II;

Sechel Andrei, kyeorugi – copii II, -27 kg, locul II;

Muntean Adelina, kyeorugi – copii II, +48 kg, locul II;

Banciu Nicolae, kyeorugi – cadeti, -45 kg, locul II;

Chiorean Marian, kyeorugi – cadeti, -49 kg, locul II;

Sarlea Darius, kyeorugi – cadeti, -49 kg, locul II;

Dura George, kyeorugi – seniori, +80 kg, locul II;

Pop Sara, speedkick – copii 2009, locul II;

Rosca Adrian, speedkick – copii 2008, locul II;

Chiorean Marian, speedkick – copii 2008, locul II;

Heghedus Daniel, kyeorugi – copii I, -27 kg, locul III;

Deva Alexandru, kyeorugi – copii I, +40 kg, locul III;

Bogdan Daniel, kyeorugi – copii II, -33 kg, locul III;

Belascu Andrei, kyeorugi – copii II, -36 kg, locul III;

Dani Raul, cadeti, -41 kg, locul III;

Moldovan Catalin, cadeti, -57 kg, locul III;

Deva Alexandru, speedkick – copii 2008, locul II;

Muntean Adelina, speedkick – copii 2006, locul II;

David Tatiana, speedkick – copii 2005, locul II;

Conducerea Clubului Sportiv Koryo îi felicită pe sportivii medaliaţi la această competiţie şi mulţumeşte părinţilor pentru susţinerea acordată.

Lotul CS Koryo a fost pregătit şi condus de antrenorul Ioan Tiurean.

 

 
 
 

Publicitate

Publicitate