Sâmbătă după masă s-au încă patru jocuri din etapa cu numărul 26 din Liga a IV-a. Surprizele etapei au fost la Metalul Aiud- CSO Cugir 0-0 şi la Abrud, unde Cuprirom a îvnins pentru prima oară în retur.

Rapid CFR Teiuş – Viitorul Sântimbru 1-3

Rapid CFR Teiuş este în cădere liberă, iar acest lucru a demonstrat-o şi partida de sâmbătă când Viitorul Sîntimbru a învins cu 3-1 în „Gara Mare”. Gabi David în minutul 9 şi fostul jucător al celor de la Rapid CFR Teiuş, Ovidiu Crişan(în minutele 12 şi 55) au marcat pentru victoria echipei lui Sorin Mărginean.

Rapid CFR Teiuş:Costea – Nagy, Cerghedean (17, Muntean), Popa, Breaz (49, Stan), R. Domşa, Trifa, Goangă, Dreghiciu,, Oltean şi I. Domşa.

Viitorul Sântimbru: Damian – Dobîrtă, Borşoi, Ov. Crişan, E. Hălălae, Drăgoi (Meteşan, 63), Ruscă (M. Lupşan, 53), G. David (Şerbu, 85), Dumitrescu, Dumbra, C. Hălălae (S. Mărginean 80).

De la gazde portarul Costea a fost eliminat în minutul 48, în vreme ce Cerghedean l-a urmat la vestiare după ce a fost înlocuit şi eliminat de pe bancă.

Metalul Aiud – CSO Cugir 0-0

Metalul Aiud a rezistat liderului CSO Cugir, lider  ce s-a prezentat cu echipa secundă la Aiud, pregătindu-se pentru derby-ul de duminică al echipei secunde cu liderul Mureşul Vinţu de Jos.

Sportul Sebeş – Dalia Sport Daia Română 5-1

Sportul Sebeş a învins Dalia Sport Daia Română cu 5-1, la capătul unui meci dominat de gazde.  Bălaş de două ori, Iuoraş, Vlaic şi Haiduc au adus victoria gazdelor , în vreme ce Gabi Jurcă a marcat golul de onoare al vizitatorilor.

Sportul Sebeş:  Stănilă – Mitrea, Haiduc, G. Ţoţonea,  Selagea – Vlaicu, Dragomir, Bălaş, M. Iuoraş – M/ Ţoţonea, C.Diaconu. Au mai jucat: Pienar şi Ifrim

Cuprirom Abrud – Olimpia Aiud 4-1

Cuprirom Abrud a obţinut sâmbătă prima victorie din returul de campionat în compania celor de la Olimpia Aiud. Fotbaliştii pregătiţi de Costică Moldovan au învins graţie golurilor marcate de Romică David, de două ori, Mornea şi Pleşa. Pentru Olimpia Aiud a marcat Ponoran de la punctul cu var.

Olimpia Aiud: Gânscă – Tat, Ignat, Ghirca, Văcariu, Horvat, R. Ţălnar, Bucur, Ponoran, Drăgan şi Felindean. Antrenor: Rareş Gânscă şi Remus Ţălnar.

Cuprirom Abrud: D. Barta, Pleşa, Buglea,  Stan, V. Mureşan, Sularea, Burz, Mornea, Bercea,  David şi Nemeş. Au mai jucat: Borza, Miheţ,  Vaida şi Morar