Gruparea lui Florian Brumaru a jucat  cu Forex Braşov şi a înregistrat prima înfrângere din această stagiune, albaiulienii pierzând partida cu scorul de 3-0(la pauză, 0-0 ) după un meci spectaculos, la capătul căruia gruparea din Cetatea Marii Unirii a fost prestat un joc destul de bun.

La finele jocului Florian Brumaru a ne-a declarat faptul că gazdele sunt cea mai bună echipă din țară, care a văzut-o în ultimii doi ani, însă rezultatul final este destul de mincinos.

„Am întâlnit cea mai bună echipă de juniori B a ultimilor doi ani din țară. Țin să felicit jucătorii mei pentru că rezultatul de 3-0 este unul mincinos, deoarece am pierdut din pricina unor greșeli individuale. Am ratat și noi câteva oportunități în repriza secundă prin Uță, Dup și Iacșa în repriza secundă. De asemenea, doresc să felicit echipa gazdă, pentru că echipa juniorilor B, este mult mai bună decât cea a juniorilor A, din punct de vedere valoric „, a declarat Florian Brumaru, antrenor principal

Juniorii B au intrat pe teren în următoarea formulă: Suciu, Nanu, Scrob, Goguța, Boancă, Fulea, Varga, Dup, Nicoară, Iacșa, Constantin

Au mai intrat: Uță, Olar, Cuștiuliță, Idita

Runda următoare, gruaprea pregătită de Florian Brumaru va juca acasă cu LPS Târgu Mureş.