Juniorii A, ai Unirii Alba Iulia au  pierdut, în deplasare cu Forex Braşov cu scorul de 2-1, fiind 1-0 pentru gazde la pauză. Golul albaiulienilor a fost marcat de către Culda în minutul 55 al partidei.  Chiar dacă au ratat numeroase ocazii de a marca albaulienii pregătţi de Mihai Dăscălescu nu au reuşit să se impună în meciul de la Brașov.

Rezultatul l-a nemulţumit pe Mihai Dăscălescu, acesta fiind foarte supărat pe atitudinea jucătorilor și de numeroasele greșeli individuale. Brașovenii au reușit golul victoriei în minutul 85.

„Din nefericire pentru noi, gazdele și-au dorit mai mult ca noi victoria. Fără atitudine, fără dorință de a câștiga, numeroase greșeli individuale, iar gazdele ne-au marcat două goluri dintr-o ocazie. „, a declarat Mihai Dăscălescu, antrenor principal Unirea Alba Iulia.