Duminică, la baza sportivă „Unirea” din Cluj-Napoca a avut loc „triunghiularul” amical între formațiile FC Rival Alba Iulia, Viitorul Cluj și Luceafărul Cluj. La finele celor trei partide amicale, FC Rival Alba Iulia a fost învingătoarea turneului de verificare.

În primul meci, FC Rival Alba Iulia s-a impus 7-5 (marcatori Alex Bakcsi 3, Erik Szabo2, Daniel Făgădar și Bogdan Rus, câte un gol) cu Viitorul Cluj,  la capătul unui joc dramatic. După ce au fost conduși cu 2-0, cei de la Rival au intrat cu scorul de 3-2 la pauză.

În ultimul meci și cel decisiv pentru aflarea învingătorilor, FC Rival Alba Iulia a învins 3-1 Luceafărul Cluj, după ce la pauză echipa din Alba Iulia conducea cu 2-1.

În competiția de la Cluj au evoluat: Bogdan Moghiroiu, Roi Elis, Andrei Maier, Daniel Făgădar, Bogdan Rus, Alex Bakcsi, Petre Stan, Paul Creta, Erik Szabo, Iustin Gherman, Adrian Murg, Dorian Miclea.