FC Maramureș Baia Mare, echipă care, recent, a fost mutată la Zlatna a susținut, miercuri, un joc amical împotriva echipei de Liga a III-a, Europa Alba Iulia.

Miercuri, la Zlatna s-a jucat partida amicală dintre FC Maramureș Baia Mare și Europa Alba Iulia, amical terminat cu victoria băimărenilor. Seydou a deschis scorul pentru Baia Mare în minutul 23. „Europenii” au egalat scorul, 1-1, la cinci minute după pauză, prin Circov. Hodor a stabilit scorul final, 2-1, înscriind în minutul 62 pentru băimăreni.

FC Maramureș Baia Mare: Olar, Duruș, Faye, Hodor, De Rosa, Achim, Urs, Negrea, Pop, Liutec, Seydou. Au mai jucat: Apostol, Câmpean, Szabo, Deac, Grozav.

Europa Alba Iulia: Răducanu, Lupșan, Sg. Oară, Andrea, Arsene, Apetri, Bratima, Costan, Circov, M. Cristea, Prodea Au mai jucat: Șimeni, Kopandi, Culda, Samoilă, R. David.