La sediul Federației Române de Fotbal s-a stabilit programul Ligii a III-a. Europa Alba Iulia va evolua prima etapă cu Olimpia Satu Mare, meci ce se va disputa la Drâmbar .

În prima etapă a Ligii a III-a, seria a V-a, Europa Alba Iulia va juca cu Olimpia Satu Mare . De la înființarea echipei, Europenii sunt la primul sezon în Liga a III-a.

 

Etapa I

 

Unirea Dej – Seso
Şoimii Pâncota – Sănătatea
Plimob – FC Zalău
FC Hunedoara – Jiul Petroşani
Europa Alba Iulia – Olimpia Satu Mare
Unirea Floreşti – Naţional Sebiş
Tricolorul Alparea
stă.

Etapa a II-a

Sănătatea – Unirea Dej
FC Zalău – Şoimii Pâncota
Jiul Petroşani – Plimob
Olimpia Satu Mare – Tricolorul Alparea
Naţional Sebiş – Europa Alba Iulia
Seso – Unirea Floreşti
FC Hunedoara stă.

Etapa a III-a

Sănătatea – Seso
Unirea Dej – FC Zalău
Şoimii Pâncota – Jiul Petroşani
FC Hunedoara – Olimpia Satu Mare
Tricolorul Alparea – Naţional Sebiş
Europa Alba Iulia – Unirea Floreşti
Plimob stă.

Etapa a IV-a

FC Zalău – Sănătatea
Jiul Petroşani – Unirea Dej
Olimpia Satu Mare – Plimob
Naţional Sebiş – FC Hunedoara
Unirea Floreşti – Tricolorul Alparea
Seso – Europa Alba Iulia
Şoimii Pâncota stă.

Etapa a V-a

FC Zalău – Seso
Sănătatea – Jiul Petroşani
Şoimii Pâncota – Olimpia Satu Mare
Plimob – Naţional Sebiş
FC Hunedoara – Unirea Floreşti
Tricolorul Alparea – Europa Alba Iulia
Unirea Dej stă.

Etapa a VI-a

Jiul Petroşani – FC Zalău
Olimpia Satu Mare – Unirea Dej
Naţional Sebiş – Şoimii Pâncota
Unirea Floreşti – Plimob
Europa Alba Iulia – FC Hunedoara
Seso – Tricolorul Alparea
Sănătatea stă.

Etapa a VII-a

Seso – Jiul Petroşani
Sănătatea – Olimpia Satu Mare
Unirea Dej – Naţional Sebiş
Şoimii Pâncota – Unirea Floreşti
Plimob – Europa Alba Iulia
FC Hunedoara – Tricolorul Alparea
FC Zalău stă.

Etapa a VIII-a

Olimpia Satu Mare – FC Zalău
Naţional Sebiş – Sănătatea
Unirea Floreşti – Unirea Dej
Europa Alba Iulia – Şoimii Pâncota
Tricolorul Alparea – Plimob
FC Hunedoara – Seso
Jiul Petroşani stă.

Etapa a IX-a

Jiul Petroşani – Olimpia Satu Mare
FC Zalău – Naţional Sebiş
Sănătatea – Unirea Floreşti
Unirea Dej – Europa Alba Iulia
Şoimii Pâncota – Tricolorul Alparea
Plimob – FC Hunedoara
Seso stă.

Etapa a X-a

Naţional Sebiş – Jiul Petroşani
Unirea Floreşti – FC Zalău
Europa Alba Iulia – Sănătatea
Tricolorul Alparea – Unirea Dej
FC Hunedoara – Şoimii Pâncota
Plimob – Seso
Olimpia Satu Mare stă.

Etapa a XI-a

Seso – Olimpia Satu Mare
Jiul Petroşani – Unirea Floreşti
FC Zalău – Europa Alba Iulia
Sănătatea – Tricolorul Alparea
Unirea Dej – FC Hunedoara
Şoimii Pâncota – Plimob
Naţional Sebiş stă.

Etapa a XII-a

Naţional Sebiş – Olimpia Satu Mare
Europa Alba Iulia – Jiul Petroşani
Tricolorul Alparea – FC Zalău
FC Hunedoara – Sănătatea
Plimob – Unirea Dej
Şoimii Pâncota – Seso
Unirea Floreşti stă.

Etapa a XIII-a

Seso – Naţional Sebiş
Olimpia Satu Mare – Unirea Floreşti
Jiul Petroşani – Tricolorul Alparea
FC Zalău – FC Hunedoara
Sănătatea – Plimob
Unirea Dej – Şoimii Pâncota
Europa Alba Iulia stă.

Etapa a XIV-a

Seso – Unirea Dej
Sănătatea – Şoimii Pâncota
FC Zalău – Plimob
Jiul Petroşani – FC Hunedoara
Olimpia Satu Mare – Europa Alba Iulia
Naţional Sebiş – Unirea Floreşti
Tricolorul Alparea stă.

Etapa a XV-a

Unirea Dej – Sănătatea
Şoimii Pâncota – FC Zalău
Plimob – Jiul Petroşani
Tricolorul Alparea – Olimpia Satu Mare
Europa Alba Iulia – Naţional Sebiş
Unirea Floreşti – Seso
FC Hunedoara stă.

Etapa a XVI-a

Seso – Sănătatea
FC Zalău – Unirea Dej
Jiul Petroşani – Şoimii Pâncota
Olimpia Satu Mare – FC Hunedoara
Naţional Sebiş – Tricolorul Alparea
Unirea Floreşti – Europa Alba Iulia
Plimob stă.

Etapa a XVII-a

Sănătatea – FC Zalău
Unirea Dej – Jiul Petroşani
Plimob – Olimpia Satu Mare
FC Hunedoara – Naţional Sebiş
Tricolorul Alparea – Unirea Floreşti
Europa Alba Iulia – Seso
Şoimii Pâncota stă.

Etapa a XVIII-a

Seso – FC Zalău
Jiul Petroşani – Sănătatea
Olimpia Satu Mare – Şoimii Pâncota
Naţional Sebiş – Plimob
Unirea Floreşti – FC Hunedoara
Europa Alba Iulia – Tricolorul Alparea
Unirea Dej stă.

Etapa a XIX-a

FC Zalău – Jiul Petroşani
Unirea Dej – Olimpia Satu Mare
Şoimii Pâncota – Naţional Sebiş
Plimob – Unirea Floreşti
FC Hunedoara – Europa Alba Iulia
Tricolorul Alparea – Seso
Sănătatea stă.

Etapa a XX-a

Jiul Petroşani – Seso
Olimpia Satu Mare – Sănătatea
Naţional Sebiş – Unirea Dej
Unirea Floreşti – Şoimii Pâncota
Europa Alba Iulia – Plimob
Tricolorul Alparea – FC Hunedoara
FC Zalău stă.

Etapa a XXI-a

FC Zalău – Olimpia Satu Mare
Sănătatea – Naţional Sebiş
Unirea Dej – Unirea Floreşti
Şoimii Pâncota – Europa Alba Iulia
Plimob – Tricolorul Alparea
Seso – FC Hunedoara
Jiul Petroşani stă.

Etapa a XXII-a

Olimpia Satu Mare – Jiul Petroşani
Naţional Sebiş – FC Zalău
Unirea Floreşti – Sănătatea
Europa Alba Iulia – Unirea Dej
Tricolorul Alparea – Şoimii Pâncota
FC Hunedoara – Plimob
Seso stă.

Etapa a XXIII-a

Jiul Petroşani – Naţional Sebiş
FC Zalău – Unirea Floreşti
Sănătatea – Europa Alba Iulia
Unirea Dej – Tricolorul Alparea
Şoimii Pâncota – FC Hunedoara
Seso – Plimob
Olimpia Satu Mare stă.

Etapa a XXIV-a

Olimpia Satu Mare – Seso
Unirea Floreşti – Jiul Petroşani
Europa Alba Iulia – FC Zalău
Tricolorul Alparea – Sănătatea
FC Hunedoara – Unirea Dej
Plimob – Şoimii Pâncota
Naţional Sebiş stă.

Etapa a XXV-a

Olimpia Satu Mare – Naţional Sebiş
Jiul Petroşani – Europa Alba Iulia
FC Zalău – Tricolorul Alparea
Sănătatea – FC Hunedoara
Unirea Dej – Plimob
Seso – Şoimii Pâncota
Unirea Floreşti stă.

Etapa a XXVI-a

Naţional Sebiş – Seso
Unirea Floreşti – Olimpia Satu Mare
Tricolorul Alparea – Jiul Petroşani
FC Hunedoara – FC Zalău
Plimob – Sănătatea
Şoimii Pâncota – Unirea Dej
Europa Alba Iulia stă.

 
 
 

Publicitate

Publicitate