Sămbătă și duminică va avea loc etapa cu numărul doi din Liga a V-a. Această etapă va prezintă 21 de partide interesante și cu siguranță la sfărșitul ei vom avea parte de multe rezultate surpriză și schimbări de lider. Vă prezentăm o analiză scurtă a fiecărei serii, programul meciurilor și locul disputării lor, precum și delegările partidelor din etapa a II-a.

Prima etapă a seriei I, a început cum nu se poate mai bine pentru vicecampioana sezonului trecut, Viitorul Biia, care s-a instalat pe prima poziţie a clasamentului după prima etapă.  Toate meciurile sunt programate duminică de la ora 17:00, cu excepţia partidei dintre Dacia Mihalţ şi AS Pănade care se va disputa la ora 11:00.

Vezi mai jos programul şi arbitrii etapei secunde din Seria I:

Dacia Mihalţ – AS Pănade, ora 11:30, Mihalţ

Arbitrii: Nicuşor Marcu, Cristian Man, Vasile Dărămuş (Alba Iulia)

Observator: Traian Ocnean (Aiud)

Progresul Fărău – CIL Blaj, ora 17:00, Fărău

Arbitrii: Filon Mărginean (Aiud), Robert Uleşan, Andrei Nicola (Alba Iulia)

Observator: I. Moldovan (Alba Iulia)

Viitorul Biia – Unirea Cergău, ora 17:00, Biia

Arbitrii:  Alexandru Vodă, Radu Doncuţ, Mădălin Jurjiu (Alba Iulia)

Observator: Augustin Damian (Blaj)

Avântul Sâncel – Partizanii Sînmiclăuş, ora 17:00, Sâncel

Arbitrii:  Rareş Mulea, Virgil Tătar, Gabriel Barb (Aiud)

Observator: Marcel Neagu (Teiuş)

Cetatea de Baltă – Inter Mihalţ, ora 17:00, Cetatea de Baltă

Arbitrii: George Roşu, Viorel Roşu, Cristian Avram (Sântimbru)

Observator: Ilie Vezan (Blaj)

Crăciunelul de Jos – Perla Jidvei, ora 17:00, Crăciunelul de Jos

Arbitrii: Nicuşor Marcu, Cristian Man, Vasile Dărămuş (Alba Iulia)

Observator: Petru Bran (Săliştea)

Langentahl Valea Lungă – Del Dodo Alba Iulia, ora 17:00, Valea Lungă

Arbitrii: Alin Popa (Sântimbru), Zoltan Szabo, Viorel Costin (Ocna Mureş)

Observator: Ovidiu Bocai (Blaj)

 

În Seria a II-a, Industria Galda de Jos a început foarte tare acest campionat, învingând cu scorul de 8-0 , Olimpic Berghin și s-a așezat pe poziția de lider. Noua echipă a lui Ștefan Fogoroși a izbutit să învingă Șoimii Ciumbrud cu scor de neprezentare, echipă care a fost la trei puncte distanță de promovarea în Liga a IV-a și se anunță a fi „buturuga mică” din această serie. Capul de afiș al etapei a doua este disputa dintre Șoimii Ciumbrud și Decebal Cricău, o partidă în care ambele echipe s-au luptat până la finalul campionatului trecut pentru promovare.

Vezi arbitrii și programul meciurilor din Seria a II-a:

Sâmbată: CS Europa II – Viitorul Unirea, ora 17:00, Drîmbar

Arbitrii: Mihai Țîră, Andrei Mutu (Alba Iulia), Constantin Cotișel (Galda de Jos)

Observator: Cosmin Chirilă (Alba Iulia)

Sâmbătă: Olimpic Berghin – FC Micești, ora 17:00, Ciugud

Arbitrii: Mihai Domșa (Aiud), Sebastian Sîngerean (Ocna Mureș), Nicolae Popa (Ciugud)

Observator: Dorin Danciu (Alba Iulia)

Duminică: Fortuna Lunca Mureșului – Național Rădești, ora 11:00, Lunca Mureșului

Arbitrii: Adrian Damian, Adrian Costea, Florin Moldovan (Blaj)

Observator: Emil Domșa (Aiud)

Duminică: Șoimii Ciumbrud – Decebal Cricău, ora 17:00, Ciumbrud

Arbitrii: Florin Potora (Turda), Alin Suciu, Lucian Maier (Ocna Mureș)

Observator: Ștefan Vescan (Aiud)

Duminică: Sportul Livezile – Voința Stremț, ora 17:00, Aiud

Arbitrii: Horia Balea, Nicolae Vădan, Raul Pașca (Bistra)

Observator: Dan Șușa (Alba Iulia)

Duminică: FC Decea – Industria Galda de Jos, ora 17:00, Decea

Arbitrii: Corneliu Aron, Andrei Benke, Alexandru Vezan (Alba Iulia)

Observator: Horațiu Baiduc (Aiud)

Duminică: Mureșul Gâmbaș – Voința Beldiu, ora 17:00, Gâmbaș

Arbitrii: Dan Monea (Cluj-Napoca), Mădălin Orga (Ocna Mureș), Nicolae Coltor (Aiud)

Observator: Ștefan Borșoș (Ocna Mureș)

 

În Seria a III-a, Sportul Pianu este liderul surpriză al startului de sezon, după ce aceștia au învins Mureșul Săliștea cu scorul de 6-0. Andreas Alba Iulia, echipă ce are ca obiectiv promovarea în Liga a IV-a, ocupă în acest moment locul secund, aceasta fiind urmată de vicecampioana sezonului trecut, Hidromecanica Șugag și Mureșul Vințu de Jos. Capul de afiș al etapei a II-a este Hidromecanica Șugag – Sportul Săliștea, o partidă care ar putea schimba liderul după numai o etapă.

Vezi mai jos programul și arbitrii Seriei a III-a:

Duminică: Andreas Alba Iulia – Colorado Șpring, ora 11:00, Drîmbar

Arbitrii: Gustin Mărginean (Cergău), Gavrilă Nemeș (Biia), Alin Popa (Sântimbru)

Observator: Ioan Moldovan (Alba Iulia)

Duminică: Independența Cut – AS Balomir-Șibot, ora 11:00, Cut

Arbitrii: George Roșu, Viorel Roșu, Cristian Avam (Sântimbru)

Observator: Horea Lencu (Alba Iulia)

Duminică: Activ Sport Ciugud – Viitorul Tărtăria, ora 17:00, Ciugud

Arbitrii: Andreea Ailoaie (Aiud), Daniela Sîrbu (Alba Iulia), Alexandra Marian (Galda de Jos)

Observator: Iosif Cisteian (Blaj)

Duminică: Limbenii Limba – Mureșul Vințu de Jos, ora 17:00, Limba

Arbitrii: Cătălin Nemeș (Abrud), Cătălin Iancu, Alexandra Coca (Alba Ilia)

Observator: Ioan Ilie (Aiud)

Duminică: Hidromecanica Șugag – Sportul Pianu, ora 17:00, Șugag

Arbitrii: Gustin Mărginean (Cergău), Sebastian Mureșan, Andrei Varvorea (Sebeș)

Observator: Ioan Uleșan (Alba Iulia)

Duminică: Mureșul Săliștea – CSO Cugir II, ora 17:00, Vințul de Jos

Arbitrii: Mihai Domșa, Aurelian Sîrbu (Aiud), Alexandru Țălnar (Gârbova de Jos)

Observator: Nicolae Cârnaț (Mihalț)

 

 
 
 

Publicitate

Publicitate