DSC09392Marți și miercuri va avea loc faza a III-a a Cupei României 2014-2015, faza județeană. În această etapă a competiției vor avea loc 10 partide, între cele 9 echipe de Liga a V-a calificate din faza a II-a, plus AS Național Rădești, împotriva a 10 formații de Liga a IV-a.

Toate partidele se vor desfășura miercuri, 15 octombrie, de la ora 15:30, excepție făcând jocul dintre AS Hidromecanica Șugag și CS CIL Blaj, care se va desfășura marți 14 octombrie, de la aceiași oră.

Probabil, cel mai interesant meci al acestei faze este disputa de pe stadionul „Cetate”, dintre AFC Unirea 1924 Alba Iulia și AFC Micești, unde pentru prima dată, tânăra echipă a Unirii Alba Iulia va întâlni o formație de Liga a IV-a, într-un meci oficial.

Un alt joc interesant și totodată echilibrat, va avea loc marți la Șugag, unde echipa din localitate, una dintre pretendentele la promovarea în Liga a IV-a, va avea parte de un joc dificil în compania unei nou-promovate în Liga a IV-a.

Vezi mai jos programul etapei cu numărul 3 din Cupa României – faza județeană 2014-2015 și delegările celor 10 partide!

Marți, 14 octombrie 2014:

AS Hidromecanica Șugag – CS CIL Blaj

A: Domșa Mihai, A1: Popa Daniel, A2: Mutu Andrei, Obs: Neagu Marcel

Miercuri, 15 octombrie 2014:

AS Euro Șpring II – CS Ocna Mureș

A:Costin Vasile, A1: Avram Andrei, A2: Popa Bianca, Obs: Bocai Ovidiu

AS Viitorul Biia – ACS Șurianu 1945 Sebeș

A: Nagy Andrei, A1: Potora Florin, A2: Costin Radu, Obs: Paul Ioan

AS Național Rădești – CSO Cugir

A: Damian Radu, A1: Moldovan Florin, A2: Costea Adrian, Obs: Chirilă Cosmin

AS Progresul Fărău – ASC Pianu 2013

A: Aron Corneliu, A1: Uleșan Ioan, A2: Jurjiu Mădălin, Obs: Ocnean Traian

AS Mureșul Gâmbaș – AS Energia Săsciori

A: Popa Sergiu, A1: Mulea Rareș, A2: Maranda Ionuț, Obs: Andreica Petre

AS FC Lopadea Nouă – AS Mureșul Vințu de Jos

A: Nicola Andrei 1, A1: Roșu Ioan, A2: Doncuț Radu, Obs: Neagu Lucian

AS Spicul Bucerdea – AS Euro Șpring

A: Balea Horațiu, A1: Man Cristian, A2: Costea Cătălin, Obs: Mărginean Filon

AS Pănade – CS Rapid CFR Teiuș

A: Lazea Radu, A1: Sârbu Aurelian, A2: Sârbu Andrei, Obs: Damian Augustin

AFC Unirea 1945 Alba – AFC Micești

A: Țîră Mihai, A1: Vodă Alexandru, A2: Gligor Sergiu, Obs: Danciu Dorin

Etapa viitoare, cea a optimilor de finală, se va desfășura în primăvara anului 2015, odată cu reluarea competițiilor de seniori.

În această fază a competiției, pe lângă cele 10 echipe calificate din etapa a III-a, vor intra și celelalte 6 echipe de liga a IV-a: Cuprirom Abrud, Viitorul Sîntimbru, Performanța Ighiu, Olimpia Aiud, Inter Ciugud și Dalia Sport Daia Română (echipe clasate în sezonul 2013-2014, la finalul campionatului de liga a IV-a, pe locurile 2-7).

 

 

 

 
 
 

Publicitate

Publicitate