Duminică, la Ciuruleasa s-a dat startul ediției a III-a, a Campionatului Munților Apuseni la  fotbal pe teren redus. Competiția este destinată  zonei rurale a Munților Apuseni din județul Alba. Duminică au fost programate jocurile primei etape, din grupele A, B și C (grupe formate din 5 echipe), grupa D (formată din 4 echipe) urmând să-și dispute jocurile din prima etapă duminica viitoare, adică în 15 iulie.

Rezultatele înregistrate la debutul competițiilor din acest an (copii, respectiv seniori) au fost:

COPII:

Grupa A (jocuri disputate la Lupșa): Sălciua – Horea, 3-0 și Lupșa – Vadu Moților, 6-0; Arieșeni a stat;

Grupa B (jocuri disputate la Ciuruleasa): Ocoliș – Poșaga, 1-6 și Ciuruleasa – Bucium, 3-0 (la masa verde, în urma unei contestații introduse de echipa Ciuruleasa, în teren rezultatul înregistrat la final a fost 5-5); Mogoș a stat;

Grupa C (jocuri disputate la Ciuruleasa): Roșia Montană – Bistra, 4-11 și Poiana Vadului – Albac, 11-3; Gârda de Sus a stat.

SENIORI:

Grupa A (jocuri disputate la Lupșa): Sălciua – Horea, 7-1 și Lupșa – Vadu Moților, 7-2; Arieșeni a stat;

Grupa B (jocuri disputate la Ciuruleasa): Ocoliș – Poșaga, 3-2 și Ciuruleasa – Bucium, 3-1; Mogoș a stat;

Grupa C (jocuri disputate la Ciuruleasa): Roșia Montană – Bistra, 3-3 și Poiana Vadului – Albac, 7-3; Gârda de Sus a stat.

Meciurile programate duminică, 15 iulie sunt următoarele:

Grupa A (etapa 2, la Horea), ora 9.00: Horea – Arieșeni (copii); ora 10.00: Horea – Arieșeni (seniori); ora 11.00: Vadu Moților – Sălciua (copii); ora 12.00: Vadu Moților – Sălciua (seniori); Lupșa stă.

Grupa B (etapa 2, la Ocoliș), ora 17.00: Poșaga – Mogoș (copii); ora 18.00: Poșaga – Mogoș (seniori); ora 19.00: Bucium – Ocoliș (copii); ora 20.00: Bucium – Ocoliș (seniori); Ciuruleasa stă.

Grupa C (etapa 2, la Bistra), ora 17.00: Bistra – Gârda de Sus (copii); ora 18.00: Bistra – Gârda de Sus (seniori); ora 19.00: Albac – Roșia Montană (copii); ora 20.00: Albac – Roșia Montană (seniori); Poiana Vadului stă.

Grupa D (etapa 1, la Ciuruleasa): ora 9.00: Vidra – Sohodol (copii); ora 10.00: Vidra – Sohodol (seniori); ora 11.00: Avram Iancu – Almașu Mare (copii); ora 12.00: Avram Iancu – Almașu Mare (seniori).

 

 
 
 

Publicitate

Publicitate