20160409_142020Elevii Colegiului Național „Lucian Blaga” din Sebeș s-au calificat la faza națională a Olimpiadelor Naționale Sportive Școlare, după ce în turneul zonal au câștigat primul loc. Echipa va reprezenta județul Alba la turneul final care va avea loc în perioada 19-22 mai, la Timișoara.

În perioada 8-9 aprilie s-a desfășurat faza zonală a olimpiadei de baschet masculin. Echipa Colegiului Național Lucian Blaga din Sebeș a obținut locul întâi după ce a învins celelalte patru echipe participante. Finala a fost câștigată în fața echipei gazdă din Timișoara .

(P)  Haine sport pentru orice sezon, pe FashionSport.ro. Peste 40.000 de articole sport de bărbați, femei și copii.  Adidași alergare, ghete baschet, adidasi de sală, tricouri  de la 900 de branduri: tricouri adidas, Jack and Jones, ghete Nike, Pierre Cardin, adidasi Puma, Londsdale, Under Armour, Brithish Knights, adidasi New Ballance, Karrimor, Soul Cal, Everlast, Dunlop, Kangol, Vans etc. Reduceri mari în fiecare zi

La turneu au participat echipe din Deva, Caraş Severin, Mehedinţi şi Timiş.

Din echipa Colegiului Național „Lucian Blaga” fac parte Tudor Herlea, Dan Avram, Paul Scuturici, Dan Putan, Andrei Fechete, Dragos Popescu, Sergiu Harjoc, Daniel Szabo, Calin Gita și George Mihu