Campionatul 2013-2014 al Ligii a IV-a va avea 15 echipe, după ce Perla Jidvei a renunțat la locul din Liga a IV-a. În noul sezon ar putea candida la șefia seriei FC Cugir, Performanța Alba Iulia și Arena Alba Iulia. 

Derby-ul Aiudului va avea loc în etapa a IV-a, iar gazdă va fi Olimpia Aiud. Cele două echipe își vor intersecta meciurile în așa fel încât niciodată să nu joace ambele pe propriul teren.

Iată programul turului la Liga a IV-a:

Etapa I

Viitorul Sântimbru – stă

Performanța Alba Iulia – Energia Săsciori

Metalul Aiud – Rapid CFR Teiuș

Industria Galda- Dalia Sport Daia Română

Mureșul Vințu de Jos – Sportul Sebeș

AS Inter Ciugud – Olimpia Aiud

Arena Alba Iulia- FC Cugir

Cuprirom Abrud- CS Ocna Mureș

Etapa a II-a

Energia Săsciori – Viitorul Sântimbru

Rapid CFR Teiuș – Performanța Alba Iulia

Dalia Sport Daia Română -Metalul Aiud

Sportul Sebeș – Industria Galda

Olimpia Aiud-Mureșul Vințu de Jos

FC Cugir- AS Inter Ciugud

CS Ocna Mureș – Arena Alba Iulia

Cuprirom Abrud stă

Etapa a III-a

Energia Săsciori stă

Viitorul Sântimbru – Rapid CFR Teiuș

Performanța Alba Iulia – Dalia Sport Daia Română

Metalul Aiud – Sportul Sebeș

Industria Galda-Olimpia Aiud

Mureșul Vințu de Jos- FC Cugir

AS Inter Ciugud – CS Ocna Mureș

Arena Alba Iulia – Cuprirom Abrud

Etapa a IV-a 

Rapid CFR Teiuș – Energia Săsciori

Dalia Sport Daia Română – Viitorul Sântimbru

Sportul Sebeș – Performanța Alba Iulia

Olimpia Aiud-Metalul Aiud

FC Cugir – Industria Galda

CS Ocna Mureș – Mureșul Vințu de Jos

Cuprirom Abrud – AS Inter Ciugud

Arena Alba Iulia stă

 

Etapa a V-a

Rapid CFR Teiuș -stă

Energia Săsciori – Dalia Sport Daia Română

Viitorul Sântimbru – Sportul Sebeș

Performanța Alba Iulia – Olimpia Aiud

Metalul Aiud – FC Cugir

Industria Galda – CS Ocna Mureș

Mureșul Vințu de Jos-Cuprirom Abrud

AS Inter Ciugud – Arena Alba Iulia

Etapa a VI-a

Dalia Sport Daia Română – Rapid CFR Teiuș

Sportul Sebeș – Energia Săsciori

Olimpia Aiud – Viitorul Sântimbru

FC Cugir – Performanța Alba Iulia

CS Ocna Mureș – Metalul Aiud

Cuprirom Abrud-Industria Galda

Arena Alba Iulia – Mureșul Vințu de Jos

16- AS Inter Ciugud

Etapa a VII-a

Dalia Sport Daia Română – AS Inter Ciugud

Rapid CFR Teiuș – Sportul Sebeș

Energia Săsciori -Olimpia Aiud

Viitorul Sântimbru – FC Cugir

Performanța Alba Iulia – CS Ocna Mureș

Metalul Aiud – Cuprirom Abrud

Industria Galda – Arena Alba Iulia

Mureșul Vințu de Jos-11

Etapa a VIII-a

Sportul Sebeș – Dalia Sport Daia Română

Olimpia Aiud – Rapid CFR Teiuș

FC Cugir – Energia Săsciori

CS Ocna Mureș – Viitorul Sântimbru

Cuprirom Abrud – Performanța Alba Iulia

Arena Alba Iulia – Metalul Aiud

AS Inter Ciugud – Industria Galda

16-Mureșul Vințu de Jos

Etapa a IX-a

16- Sportul Sebeș

Dalia Sport Daia Română -Olimpia Aiud

Rapid CFR Teiuș – FC Cugir

Energia Săsciori – CS Ocna Mureș

Viitorul Sântimbru – Cuprirom Abrud

Performanța Alba Iulia – Arena Alba Iulia

Metalul Aiud – AS Inter Ciugud

Industria Galda-Mureșul Vințu de Jos

Etapa a X-a

Olimpia Aiud – Sportul Sebeș

FC Cugir – Dalia Sport Daia Română

CS Ocna Mureș – Rapid CFR Teiuș

Cuprirom Abrud – Energia Săsciori

Arena Alba Iulia – Viitorul Sântimbru

AS Inter Ciugud – Performanța Alba Iulia

Mureșul Vințu de Jos-Metalul Aiud

Industria Galda-16

Etapa a XI-a

16-Olimpia Aiud

Sportul Sebeș – FC Cugir

Dalia Sport Daia Română – CS Ocna Mureș

Rapid CFR Teiuș – Cuprirom Abrud

Energia Săsciori – Arena Alba Iulia

Viitorul Sântimbru – AS Inter Ciugud

Performanța Alba Iulia – Mureșul Vințu de Jos

Metalul Aiud-Industria Galda

Etapa a XII-a

FC Cugir -Olimpia Aiud

CS Ocna Mureș – Sportul Sebeș

Cuprirom Abrud – Dalia Sport Daia Română

Arena Alba Iulia – Rapid CFR Teiuș

AS Inter Ciugud – Energia Săsciori

Mureșul Vințu de Jos – Viitorul Sântimbru

Industria Galda – Performanța Alba Iulia

Metalul Aiud-16

Etapa a XIII-a

16- FC Cugir

Olimpia Aiud – CS Ocna Mureș

Sportul Sebeș – Cuprirom Abrud

Dalia Sport Daia Română – Arena Alba Iulia

Rapid CFR Teiuș- AS Inter Ciugud

Energia Săsciori – Mureșul Vințu de Jos

Viitorul Sântimbru – Industria Galda

Performanța Alba Iulia – Metalul Aiud

Etapa a IX-a

CS Ocna Mureș – FC Cugir

Cuprirom Abrud -Olimpia Aiud

Arena Alba Iulia – Sportul Sebeș

AS Inter Ciugud – Dalia Sport Daia Română

Mureșul Vințu de Jos – Rapid CFR Teiuș

Industria Galda- Energia Săsciori

Metalul Aiud- Viitorul Sântimbru

Performanța Alba Iulia -16

Etapa XV-a

16- CS Ocna Mureș

FC Cugir – Cuprirom Abrud

Olimpia Aiud – Arena Alba Iulia

Sportul Sebeș – AS Inter Ciugud

Dalia Sport Daia Română – Mureșul Vințu de Jos

Rapid CFR Teiuș – Industria Galda

Energia Săsciori – Metalul Aiud

Viitorul Sântimbru – Performanța Alba Iulia

 

 
 
 

Publicitate

Publicitate