Echipa coordonată de Miroslav Popov s-a impus fără probleme în sala ”Constantin Jude” din Timișoara, în noua ediție a campionatului național de baschet feminin. CSU pornește spre obiective îndrăznețe în acest sezon.

Deși meciul se anunța unul destul de echilibrat, având în vedere ultima partidă jucată la Timișoara între cele două echipe. CSU a pus stăpânire pe meci, încă de la pauză, când aveau să conducă cu scorul de 45-20. Partea a doua a meciului a fost însă și mai dificilă pentru fetele din Timișoara, care nu au reușit să marcheze mai mult de 17 puncte pe tot parcursul ultimelor 2 sferturi.

Etapa viitoare este programată sâmbătă, 12 octombrie 2013, de la ora 18:00, atunci când CSU primește vizita eternelor rivale, CSM Târgoviște, în sala ”1 Decembrie 1918” din Alba Iulia.