Dalia Sport Daia Română – Viitorul Sântimbru 3-0

Dalia Sport Daia Română a învins Viitorul Sântimbru cu 3-0 la capătul unui meci dominat de echipa lui Doru Oancea.

Inter Ciugud – Cuprirom Abrud 1-2

Inter Ciugud a încheiat cu o înfrângere ultima partidă de „acasă” din acest sezon. Ciugudenii au pierdut 1-2 cu Cuprirom Abrud.

Romică David a deschis scorul în  minutul 7 la Ciugud, iar Nemeş a făcut 0-2 în minutul 73. Răzvan Truşcă a redus din handicat în minutul 82.

Inter Ciugud: Bicheşi – I. Bran, M. Oprea, Culda (R. Bucur, 80), S. Bran, A. Florea (25, Muscă), Frătean, R. Truşcă, A. Miclea, D. Bara şi I. Stoia.

Cuprirom Abrud:   Barta, Pleşa, Stan, Buglea, V. Mureşan, Burz, Miheţ, Mornea, A. Paşca, R. David şi Nemeş. Au mai intrat: Morar, Sularea, Micu şi Borza.

Performanţa Ighiu – Rapid CFR Teiuş 4-1

Performanţa Ighiu a învins 4-1 în ultima partidă in acest sezon. Echipa lui Paul Ciucă a ratat primul obiectiv fixat, clasarea pe locul secund, dar poate spera la un trofeu în Cupa României, unde gruăarea din Ighiu va întâlni Cuprirom Abrud.

Cernea, Martin Lenghel de două ori şi Daniel Dănilă  au marcat pentru succesul Performanţei, iar refrenul preferat al ighienilor este „Să vină cupa la Ighiu!”.

Performanţa Ighiu: Boldi – Soporan, Oltean, Necreală, Turuş, Frenţiu, Oniche, Hada, S. Turuş, Cernea şi Lenghel.

Rapid CFR Teiuş: Stan – Fostoc, Muntean, Breaz, Dreghiciu, Trifa, Nagy, Oltean, Domşa, Popa şi Goangă.