1FC BAIA MARE – MUREŞUL VINŢU DE JOS 4-1.

Într-o partidă de verificare disputată, miercuri la Cluj, FC Municipal Baia Mare a învins liderul Ligii a IV-a Alba, Mureşul Vinţu de Jos cu scorul de 4-1 (4-0), golul liderului Ligii a IV-a din Alba fiind marcat de M. Cristea din 11 metri.

Mihai Manea (foto) şi Raul Oargă i-au utilizat pe Al. Man – C. Stoica, Borşoi, G. Andreica, Sîrbu, Răcătăian, Javla, I. Cristea, Fleacă, M. Cristea, M. Iuoraş (Gavrilă, Ov. Oniga, P. Muntean, I. Grozav, Cl. Oara, D. Ianc, Selagea-fostul unirist, Alex Popa, D. Tat, Mitea).

La gruparea maramureşeană au evoluat “ex-albanezii” An. Cernea, I. Bratima şi S. Mureşan. Joi, de la ora 15.00, Mureşul Vinţu de Jos întâlneşte, acasă, Inter Petrila.

RAPID CFR TEIUS – C.S. OLIMPIA AIUD 1-1 (1-0). Cerghedean pentru gazde din penalty în minutul 32 respectiv Vali Drăgan în minutul 50 au fost marcatorii jocului condus de o brigadă cu Lucian Neagu la centru.

Pentru teiuşenii antrenaţi de…aiudeanul Ion Ilie au jucat G. Costea – Gînscă, I. Popa, R. Muntean, Lazăr, Puia, Domşa, Cerghedean, B. Popa, I. Costea, D. Breaz în vreme ce “olimpicii”, antrenori Radu Andone şi Remus Ţălnar, au replicat cu V. Ranca – I. Sas, Miske, An. Bălan, An. Cioca, Căt. Ilea, Şimandi, C. Bordean, Vali Drăgan, Silea, Ciubucă (Ed. Crişan, Antoniade, Vlad, Pojar, Luca, C. Epure, Drăgoi şi Ol. Oltean). (D.U.)