DSC09801După nouă etape în care au avut parte de jocuri interesante și palpitante, juniorii A1 ai județului și-au ocupat locurile în clasament. După 2-0 cu Inter Ciugud, Cuprirom Abrud ocupă poziția fruntașă, iar CS Ocna Mureș, locul secund după 8 – 1 ACS Surianu 1945 Sebeș.

Rezultate: CS Ocna Mureș 8 : 1 ACS Surianu 1945 Sebes;

FC Micesti 0 : 4 Performanta Ighiu;

Cuprirom Abrud 2 : 0 Inter Ciugud;

Rapid CFR Teiuș 3 : 4 CSO Cugir;

CIL Blaj 2 : 1 Mureșul Vințu de Jos;

Dalia Sport Daia Română 1 : 7 Energia Săsciori;

Viitorul Sântimbru 0 : 2 Euro Șpring;

ASC Pianu 2013 4 : 8 Olimpia Aiud.

O etapă în care media golurilor marcate a fost aproape de şase pe meci iar favoritele s-au impus pe linie. Abrudenii lui Robi Sicoe îşi păstrează avansul de trei respectiv patru puncte faţă de celelalte ocupante ale podiumului şi cum în runda viitoare vor întâlni lanterna roşie, Dalia Sport Daia Română…este clar că atenţia moţilor se va îndrepta spre întânirile de la Aiud, Olimpia – CS Ocna Mureş respectiv Sebeş, Şurianu – CIL Blaj!

CLASAMENT

1 Cuprirom Abrud           9        8        1        0        36 – 16         20      25p

2 CS Ocna Mureș             9        7        1        1        40 – 10         30      22p

3 CIL Blaj                        9        7        0        2        34 – 16         18      21p

4 Performanta Ighiu          9        6        2        1        40 – 6           34      20p

5 Inter Ciugud                  9        6        1        2        26 – 16         10      19p

6 Olimpia Aiud                 9        6        0        3        45 – 26         19      18p

7 FC Miceşti                    9        5        2        2        20 – 14         6        17p

8 Euro Șpring                   9        4        1        4        15 – 14         1        13p

9 Energia Săsciori             9        3        2        4        22 – 24         -2       11p

10 Şurianu 1945 Sebes     9        3        1        5        26 – 37         -11     10p

11 ASC Pianu 2013          9        3        1        5        21 – 32         -11     10p

12 CSO Cugir                  9        3        0        6        21 – 27         -6       9p

13 Viitorul Sântimbru        9        1        2        6        19 – 27         -8       5p

14 Mureșul Vințu de Jos   9        1        1        7        14 – 35         -21     4p

15 Rapid CFR Teiuș        9        0        3        6        12 – 30         -18     3p

16 Dalia Sport Daia          9        0        0        9        12 – 73         -61     0p

 

 
 
 

Publicitate

Publicitate