Cu 14 echipe înscrise pentru ediţia 2013, Cupa Hagi Danone (jucători născuți după 1.01.2001 și mai tineri) va debuta sâmbătă, 19 ianuarie, de la ora 9.30, la baza Winners Club Țălnar din Alba Iulia.

Cele 14 echipe înscrise, care se vor lupta în acest an pentru trofeul respectiv, au fost repartizate în două grupe (echipa AS FC Rival Alba Iulia s-a înscris cu două echipe), după cum urmează:

  • Grupa A: AS Unirea Juniors Alba Iulia, AS FC Rival Alba Iulia (I), SC FC Unirea 2006 Alba Iulia, CS Zlatna, CS Olimpia Aiud, CS Europa Alba Iulia, AS Viitorul Alba Iulia

  • Grupa B: AS Viitorul Aiud, AS FC Rival Alba Iulia (II), AS Viitorul Abrud, AS Mureșul Vințu de Jos, AS Viitorul Sântimbru, FC Kinder Alba Iulia, CSO Cugir.

În perioada 19 ianuarie – 2 martie, se vor disputa (pe parcursul celor 7 etape programate) jocurile din grupe, iar sâmbătă, 9 martie, vor avea loc semifinalele, între echipele clasate pe primele două locuri în clasamentul final al grupelor: loc 1 Grupa A – loc 2 Grupa B, respectiv loc 2 Grupa A – loc 1 Grupa B; urmate apoi de finalele competiției respective: finala mică (pentru locurile 3-4), între echipele învinse în semifinale și finala mare (pentru locurile 1-2), între echipele câștigătoare din semifinale.

Etapa 1  19.01.2013

Ora Gr. Echipa Scor Echipa
09:30 1 SC FC Unirea 2006 Alba Iulia  –  AS Europa Alba iulia
10:30 1 AS FC Rival Alba Iulia  –  AS Viitorul Alba Iulia
11:30 1 CS Zlatna  –  CS Olimpia Aiud
12:30 2 AS FC Rival Alba Iulia II  –  CSO Cugir
13:30 2 AS Viitorul Abrud  –  FC Kinder Alba Iulia
14:30 2 AS Mureșul Vințu de Jos  –  AS Viitorul Sîntimbru

Etapa 2  26.01.2013

Ora Gr. Echipa Scor Echipa
09:30 1 CS Europa Alba Iulia  –   CS Zlatna
10:30 1 AS Viitorul Alba Iulia  –   SC FC Unirea 2006 Alba Iulia
11:30 1 AS Unirea Juniors Alba Iulia  –   AS FC Rival Alba Iulia
12:30 2 FC Kinder Alba Iulia  –   AS Mureșul Vințu de Jos
13:30 2 AS Viitorul Aiud  –  AS FC Rival Alba Iulia II
14:30 2 CSO Cugir  –  AS Viitorul Abrud

Etapa 3 02.02.2013

Ora Gr. Echipa Scor Echipa
09:30 1  SC FC Unirea 2006 Alba Iulia  –  AS Unirea Juniors Alba Iulia
10:30 1  CS Zlatna  –  AS Viitorul Alba Iulia
11:30 1  CS Olimpia Aiud  –  CS Europa Alba Iulia
12:30 2  AS Viitorul Abrud  –  AS Viitorul Aiud
13:30 2  AS Mureșul Vințu de Jos  –  CSO Cugir
14:30 2  AS Viitorul Sîntimbru  –  FC Kinder Alba Iulia

Etapa 4  09.02.2013

Ora Gr. Echipa Scor Echipa
09:30 1 AS Viitorul Alba Iulia  –  CS Olimpia aiud
10:30 1 AS Unirea Juniors Alba Iulia  –  CS Zlatna
11:30 1 AS FC Rival Alba Iulia  –  SC FC Unirea 2006 Alba Iulia
12:30 2 CSO Cugir  –  AS Viitorul Sîntimbru
13:30 2 AS Viitorul Aiud  –  AS Mureșul Vințu de Jos
14:30 2 AS FC Rival Alba Iulia II  –  AS Viitorul Abrud

Etapa 5  16.02.2013

Ora Gr. Echipa Scor Echipa
09:30 1 CS Europa Alba Iulia  –   AS Viitorul Alba Iulia
10:30 1 CS Olimpia Alba Iulia  –   AS Unirea Juniors Alba Iulia
11:30 1 CS Zlatna  –   AS FC Rival Alba Iulia
12:30 2 AS Viitorul Sîntimbru  –   AS Viitorul Aiud
13:30 2 AS Mureșul Vințu de Jos  –   AS FC Rival Alba Iulia II
14:30 2 FC Kinder Alba Iulia  –   CSO Cugir

Etapa 6  23.02.2013

Ora Gr. Echipa Scor Echipa
09:30 1 AS Unirea Juniors Alba iulia  –  CS Europa Alba Iulia
10:30 1 AS FC Rival Alba Iulia  –  CS Olimpia Aiud
11:30 1 SC FC Unirea Alba Iulia  –  CS Zlatna
12:30 2 AS Viitorul Aiud  –  FC Kinder Alba Iulia
13:30 2 AS FC Rival Alba Iulia II  –  AS Viitorul Sîntimbru
14:30 2 AS Viitorul Abrud  –  AS Mureșul Vințu de Jos

Etapa 7  02.03.2013

Ora Gr. Echipa Scor Echipa
09:30 1 AS Viitorul Alba Iulia  –  AS Unirea Juniors Alba Iulia
10:30 1 CS Olimpia Aiud  –  SC FC Unirea Alba Iulia
11:30 1 CS Europa Alba Iulia  –  AS FC Rival Alba Iulia
12:30 2 AS Viitorul Sîntimbru  –  AS Viitorul Abrud
13:30 2 FC Kinder Alba Iulia  –  AS FC Rival Alba Iulia II
14:30 2 CSO Cugir  –  AS Viitorul Aiud
 
 
 

Publicitate

Publicitate