DSC05855Pe stadionul Transil 2 din Tg. Mureş elevii lui Doru Oancea au cştigat clar duelul cu Interstar Sibiu iar cel de-al doilea joc dintre echipa gazdă şi Unirea Alba Iulia a fost unul de poveste!

La scorul de 1-1, în minutul 78 (n.a. se joacă 80 de minute) ASA a primit un penalty, extrem de uşor acordat, dar portarul Naţionalei U 17 a României, Cătălin Suciu, a apărat lovitura de pedeapsă!

În minutul 80 plus 1, Denis Dup a scos 11 metri pentru Unirea, portarul a fost eliminat, iar golul marcat de la punctul cu var de goalkeeper-ul Cătălin Suciu a decis cea de-a doua finalistă!
LPS SEBEŞ – INTERSTAR SIBIU 5-0. R. Bedelean 2, Voinea 2 şi I. Tomescu.
Lepădat – Cismaş, Trif, Oltean, Rasa, Reti, Buligă, Szekely, R. Bedelean, Voinea, I. Tomescu (V. Cucea, Gombocz, Ursa, Lăcătuş, Cândea).
UNIREA ALBA IULIA – ASA TG. MUREŞ 2-1. Uţă şi Căt. Suciu din 11 metri.
Căt. Suciu – Negrea, L. Dan, Scrob, I. Boancă, Davidaş, Opriţa, Uţă, S. Iacşa, D. Dup, An. David (Al. Lupea, An. Oancea, B. Varga). (D.U.)