CSU Alba Iulia va avea un alt program față de cel anunțat inițial, după ce, luni, oficialii l-au reactualizat. 

În prima rundă, echipa de baschet va juca în deplasare cu BC Danzio Timișoara, iar în runda secundă echipa lui Popov va juca cu CSM Târgoviște. Ulterior, se va deplasa la Arad pentru jocul cu ICIM.

Vă prezentăm programul integral al turului de campionat din Liga Națională de Baschet Feminin:

TUR
Etapa 1 – 05 octombrie

CSM Targoviste ACS NOVA Vita
BCM Danzio Timisoara CSU Alba Iulia
ACS Sepsi SIC SCM Craiova
Universitatea Cluj-Napoca BC UVG ICIM Arad
Olimpia Brasov CSBT Alexandria
CS Phoenix Galati CS Rapid Bucuresti
U CSM Oradea CSM Satu Mare

Etapa 2 – 12 octombrie

CSU Alba Iulia CSM Targoviste
SCM Craiova ACS NOVA Vita
BC UVG ICIM Arad BCM Danzio Timisoara
CSBT Alexandria ACS Sepsi SIC
CS Rapid Bucuresti Universitatea Cluj-Napoca
CSM Satu Mare Olimpia Brasov
CS Phoenix Galati U CSM Oradea
Etapa 3 – 19 octombrie

CSM Targoviste SCM Craiova
CSU Alba Iulia BC UVG ICIM Arad
ACS NOVA Vita CSBT Alexandria
BCM Danzio Timisoara CS Rapid Bucuresti
ACS Sepsi SIC CSM Satu Mare
Universitatea Cluj-Napoca U CSM Oradea
Olimpia Brasov CS Phoenix Galati

Etapa 4 – 23 octombrie

BC UVG ICIM Arad CSM Targoviste
CSBT Alexandria SCM Craiova
CS Rapid Bucuresti CSU Alba Iulia
CSM Satu Mare ACS NOVA Vita
U CSM Oradea BCM Danzio Timisoara
CS Phoenix Galati ACS Sepsi SIC
Universitatea Cluj-Napoca Olimpia Brasov

Etapa 5 – 26 octombrie

CSM Targoviste CSBT Alexandria
BC UVG ICIM Arad CS Rapid Bucuresti
SCM Craiova CSM Satu Mare
CSU Alba Iulia U CSM Oradea
ACS NOVA Vita CS Phoenix Galati
BCM Danzio Timisoara Olimpia Brasov
ACS Sepsi SIC Universitatea Cluj-Napoca

Etapa 6 – 02 noiembrie

CS Rapid Bucuresti CSM Targoviste
CSM Satu Mare CSBT Alexandria
U CSM Oradea BC UVG ICIM Arad
CS Phoenix Galati SCM Craiova
Olimpia Brasov CSU Alba Iulia
Universitatea Cluj-Napoca ACS NOVA Vita
BCM Danzio Timisoara ACS Sepsi SIC

Etapa 7 – 09 noiembrie

CSM Targoviste CSM Satu Mare
CS Rapid Bucuresti U CSM Oradea
CSBT Alexandria CS Phoenix Galati
BC UVG ICIM Arad Olimpia Brasov
SCM Craiova Universitatea Cluj-Napoca
CSU Alba Iulia ACS Sepsi SIC
ACS NOVA Vita BCM Danzio Timisoara

Etapa 8 – 16 noiembrie

U CSM Oradea CSM Targoviste
CS Phoenix Galati CSM Satu Mare
Olimpia Brasov CS Rapid Bucuresti
Universitatea Cluj-Napoca CSBT Alexandria
ACS Sepsi SIC BC UVG ICIM Arad
BCM Danzio Timisoara SCM Craiova
ACS NOVA Vita CSU Alba Iulia

Etapa 9 – 23 noiembrie

CSM Targoviste CS Phoenix Galati
U CSM Oradea Olimpia Brasov
CSM Satu Mare Universitatea Cluj-Napoca
CS Rapid Bucuresti ACS Sepsi SIC
CSBT Alexandria BCM Danzio Timisoara
BC UVG ICIM Arad ACS NOVA Vita
SCM Craiova CSU Alba Iulia

Etapa 10 – 30 noiembrie

Olimpia Brasov CSM Targoviste
Universitatea Cluj-Napoca CS Phoenix Galati
ACS Sepsi SIC U CSM Oradea
BCM Danzio Timisoara CSM Satu Mare
ACS NOVA Vita CS Rapid Bucuresti
CSU Alba Iulia CSBT Alexandria
SCM Craiova BC UVG ICIM Arad

Etapa 11 – 07 decembrie

CSM Targoviste Universitatea Cluj-Napoca
Olimpia Brasov ACS Sepsi SIC
CS Phoenix Galati BCM Danzio Timisoara
U CSM Oradea ACS NOVA Vita
CSM Satu Mare CSU Alba Iulia
CS Rapid Bucuresti SCM Craiova
CSBT Alexandria BC UVG ICIM Arad
Etapa 12 – 14 decembrie

ACS Sepsi SIC CSM Targoviste
BCM Danzio Timisoara Universitatea Cluj-Napoca
ACS NOVA Vita Olimpia Brasov
CSU Alba Iulia CS Phoenix Galati
SCM Craiova U CSM Oradea
BC UVG ICIM Arad CSM Satu Mare
CSBT Alexandria CS Rapid Bucuresti

Etapa 13 – 21 decembrie

CSM Targoviste BCM Danzio Timisoara
ACS Sepsi SIC ACS NOVA Vita
Universitatea Cluj-Napoca CSU Alba Iulia
Olimpia Brasov SCM Craiova
CS Phoenix Galati BC UVG ICIM Arad
U CSM Oradea CSBT Alexandria
CSM Satu Mare CS Rapid Bucuresti

 
 
 

Publicitate

Publicitate