CSO Cugir s-a impus, sâmbătă, pe propriul teren, contra formației  Sportul Sebeș, cu scorul de 3-0, după ce la pauză tabela indica scor ”alb”, 0-0.  Iovănescu, Haidinăr și Șuteu au marcat pentru victoria categorică a cugirenilor.

După o primă repriză echilibrată, CSO Cugir a deschis scorul în minutul 62, prin Iovănescu, iar ce Haidinăr a marcat pentru 2-0, în minutul 85. Tabela a fost închisă cu 2 minute înainte de final, de Șuteu.

Succesul cu Sportul Sebeș îi menține pe cugireni în cursa pentru primul loc. În etapa viitoare, CSO Cugir va juca în deplasare, cu revelația returului, CIL Blaj.

”A fost un joc de trei puncte, e bine că am câștigat și ne continuăm drumul spre locul 1. Itu are o întindere mai gravă, e în refacere. Despre jocul de la Abrud, nu am ce să comentez, nu am fost la joc, probabil spectatorii prezenți pot să spună mai multe ”, a declarat Mihai Adrian, președinte CSO Cugir.

Iată cele două distribuții:

CSO Cugir: Lăncrănjan – Arsene, Șuvaina, Sîmtion, Oniga – Șuteu, Mănășturean, Grozav, Goronea -Iovănescu și Isac.

Sportul Sebeș: Drăgan – Todoran, Radu, Andreica, Mirca – Cotruș, Dragomir, Stoica, Selagea -Diaconu și Pienariu.